На Сумщині націоналізували активи російського сенатора, який вивозив з України комплектування для флоту РФ
Джерело: СБУ
За матеріалами Служби безпеки України Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мінʼюсту про стягнення в дохід України активів, які належать підсанкційному сенатору Ради федерації РФ Сергію Калашникову.
Мовиться про націоналізацію 100% статутного капіталу ТОВ “Мотордеталь – Конотоп” на території Сумської області.
Це підприємство є одним із найбільших заводів у Європі, яке виробляє гільзи циліндрів для автомобільних, тепловозних та корабельних двигунів.
До повномасштабного вторгнення РФ продукцію українського заводу Калашников постачав до РФ для потреб російського військово-промислового комплексу.
Зокрема, унікальне комплектування конотопського заводу було необхідне росіянам для виробництва власних військових кораблів.
Крім того, як сенатор Ради федерації РФ від Костромської області, Калашников голосував за ратифікацію “договорів” про визнання так званих “Л/ДНР”.
А після початку повномасштабного вторгнення РФ підтримав “приєднання” тимчасово окупованих регіонів України до складу країни-агресорки.
Досудове розслідування у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 4 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України), триває.
- Арештовано та передано в управління АРМА корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 6 мільйонів гривень.
- Національне агентство України з питань розшуку та менеджменту активів (АРМА) відкрило доступ до Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.
- 17 серпня уряд ухвалив рішення передати близько 100 АЗС, нафтобази та транспортні засоби, які належали російській компанії “Татнафта”, під управління державної компанії “Укрнафта”.
Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.