На Сумщині після ракетної атаки росіян врятували значну частину унікальних ліноритів, присвячених Голодомору

Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Джерело: ДСНС

Рятувальники на Сумщині зуміли врятувати значну частину унікальних ліноритів, присвячених Голодомору, які були під завалами зруйнованої унаслідок ракетного удару росіян будівлі училища.

29 липня російська ракета поцілила та зруйнувала навчальний корпус Сумського міжрегіонального вищого професійного училища. Тут було розташовано Центр досліджень руху опору Голодоморів на Сумщині.

З початку його відкриття (майже шість років) тут діяла унікальна виставка графічних малюнків Миколи Бондаренка “Україна – 1933: кулінарна книга. Пам’ять людська”.

Експозиція включала 89 робіт.

Після ракетної атаки росіян унікальні роботи, завдяки яким практично весь світ дізнався про Геноцид українців, опинились під завалами.

Водночас завдяки відповідальній та злагодженій роботі підрозділів ДСНС Сумщини, допомозі співробітників закладу та волонтерів більшість ліноритів Миколи Бондаренка – а саме 66 гравюр – були врятовані.

  • ЮНЕСКО заявила, що станом на 26 липня в Україні зафіксували пошкодження 274 культурних об’єктів від початку повномасштабного вторгнення Росії. Найбільше таких зафіксували у Донецькій (78) та Харківській областях (55).

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.