«На Сумщині у 2025 році закриють школи через відсутність грошей»: РФ поширює нові фейки

Зображення: ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Також пропагандисти повідомляють, що для проведення мобілізації в регіоні за розпорядженням очільника Сумської ОВА штат адміністрації збільшили на 7 осіб.

Насправді це маніпуляції. Щодо шкіл – мовиться не про закриття, а про реорганізацію закладів освіти, в яких навчається менше, ніж 45 учнів, згідно з постановою Кабміну, затвердженою в березні (з 1 вересня 2025 року державну освітню субвенцію не виділятимуть на школи, в яких навчається менше ніж 45 учнів).

На Сумщині сьогодні в 41 закладі навчається менше ніж 45 учнів, а у багатьох із цих закладів – 37, 36 і 30 учнів, тобто буває і по 1 – 3 дітей у класі.

Збільшення ж штату ОВА відбулося з метою удосконалення структури обласної військової адміністрації та жодним чином не пов’язане з організацією проведення мобілізації.

У Центрі протидії дезінформації закликали довіряти лише верифікованим джерелам інформації.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.