На Сумщині запровадили обов’язкову евакуацію у ще 11 населених пунктах
Джерело: Олег Григоров
В Сумській області запровадили обов’язкову евакуацію жителів ще 11 населених пунктів.
Як вказує очільник Сумської ОВА Олег Григоров, рішення ухвалили з огляду на постійну загрозу життю цивільного населення внаслідок обстрілів прикордонних громад.
Евакуація проводиться з таких населених пунктів:
- Горобівка (Річківська сільська громада);
- Штанівка, Воронівка, Янченки (Білопільська міська громада);
- Цимбалівка, Шкуратівка (Ворожбянська міська громада);
- Кровне, Миколаївка, Руднівка, Спаське, Капітанівка (Миколаївська сільська громада).
Влада обіцяє усім, хто потребує допомоги, надати транспорт, гуманітарну допомогу, тимчасове розміщення та соціальні виплати.
“Закликаю жителів не зволікати з рішенням про евакуацію. Залишатися в зоні постійної небезпеки – це пряма загроза вашому життю та здоров’ю. На сьогодні під обов’язкову евакуацію підпадають 213 населених пунктів Сумської області. Ворог продовжує терор прикордоння, і нашим спільним завданням є зберегти життя кожного”, – підкреслює Григоров.
- З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.
У промисловій зоні Ras Laffan у Катарі стався вибух на газовому об’єкті Barzan. За даними влади, загинули щонайменше 13 людей, ще 66 дістали поранення.
Капітан збірної Аргентини Ліонель Мессі став найкращим бомбардиром в історії чемпіонатів світу з футболу. У матчі другого туру ЧС-2026 проти Австрії він забив свій 17-й гол на мундіалях і перевершив рекорд німця Мірослава Клозе.
Гейлі Бібер стала обличчям нової кампанії бренду Skims, заснованого Кім Кардаш’ян. Модель знялася для колекції Everyday Cotton і розповіла про базові речі, які носить щодня.
Нинішнє загострення між Україною та Польщею, ініційоване рішенням президента Польщі Кароля Навроцького позбавити президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла через найменування української військової частини на честь героїв УПА, переросло у масштабну дипломатичну кризу, що вийшла далеко за межі суперечок про минуле.
Понад 400 великих суден, зокрема нафтових танкерів, очікують біля східного входу до Ормузької протоки на відновлення судноплавства. Власники не поспішають заходити в акваторію через невизначеність довкола домовленостей між США та Іраном.