На Таврійському напрямку росіяни дедалі частіше застосовують хімічну зброю
Джерело: Олександр Тарнавський у Telegram
В операційній зоні ОСУВ “Таврія” російські армійці дедалі частіше здійснюють хімічні атаки.
За добу 8 лютого росіяни здійснили 6 скидів із БпЛА боєприпасів із хімічною речовиною сльозогінно-задушливої дії хлорпікрин (імовірно, гранати К-51).
Протягом тижня зафіксовано близько десятка ворожих спроб атакувати отруйними речовинами.
Крім того, як зазначив командувач Тарнавський, росіяни суттєво збільшили застосування дронів-камікадзе – 114 ударів за минулу добу. І це найбільший показник з початку лютого.
Водночас українські воїни продовжують стійко тримати оборону.
Загальні втрати ворога за минулу добу становлять 417 російських окупантів та 35 одиниць озброєння і військової техніки (не враховуючи БпЛА). Зокрема, це 12 бойових бронемашин, 11 артсистем, 8 автомобілів та 3 одиниці спеціальної техніки. Також українські сили оборони знищили два склади боєприпасів противника.
Крім того, українські захисники нейтралізували або знищили 224 ворожих БпЛА різних типів.
- Російський Чорноморський флот застосував гранати зі сльозогінним газом, скинуті з безпілотників, у чому зізналися самі військові РФ у дописах в соцмережі.
- Отруйний газ, дрони та колишні ув’язнені: українській бійці про натиск росіян на передовій.
- Вночі 9 лютого війська РФ атакували Україну ударними безпілотниками типу “Shahed-136/131”. Більшість вдалось збити.
В умовах повномасштабної війни, активна фаза якої не припиняється, зникнення бійців на полі бою стають…
Після повномасштабного вторгнення тисячі українок вимушені були рятувати своїх дітей, виїжджаючи за кордон. Одна з них Олександра Нікітіна, яка не лише евакуювала трьох дітей, але й вступила до Лондонської школи економіки, дослідила унікальність українського волонтерства та заснувала проєкт «Втомлена». В інтерв’ю «Буквам» вона розповідає про шлях від Криму до створення фундаменту для майбутніх змін у країні.
Українська влада неодноразово заявляла, що контракт про транзит російського газу не планують продовжувати після завершення його дії у 2025 році. Це, за словами Bloomberg, може призвести до того, що у РФ з’являться нові мішені в Україні.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що українські БпЛА можуть завдавати ударів по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів.
Бійці 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” разом із сусідніми підрозділами відбили один з наймасштабніших штурмів останнім часом на Бахмутському напрямку в районі села Кліщіївка.