На Таврійському напрямку росіяни дедалі частіше застосовують хімічну зброю

Джерело: Олександр Тарнавський у Telegram
В операційній зоні ОСУВ “Таврія” російські армійці дедалі частіше здійснюють хімічні атаки.
За добу 8 лютого росіяни здійснили 6 скидів із БпЛА боєприпасів із хімічною речовиною сльозогінно-задушливої дії хлорпікрин (імовірно, гранати К-51).
Протягом тижня зафіксовано близько десятка ворожих спроб атакувати отруйними речовинами.
Крім того, як зазначив командувач Тарнавський, росіяни суттєво збільшили застосування дронів-камікадзе – 114 ударів за минулу добу. І це найбільший показник з початку лютого.
Водночас українські воїни продовжують стійко тримати оборону.
Загальні втрати ворога за минулу добу становлять 417 російських окупантів та 35 одиниць озброєння і військової техніки (не враховуючи БпЛА). Зокрема, це 12 бойових бронемашин, 11 артсистем, 8 автомобілів та 3 одиниці спеціальної техніки. Також українські сили оборони знищили два склади боєприпасів противника.
Крім того, українські захисники нейтралізували або знищили 224 ворожих БпЛА різних типів.
- Російський Чорноморський флот застосував гранати зі сльозогінним газом, скинуті з безпілотників, у чому зізналися самі військові РФ у дописах в соцмережі.
- Отруйний газ, дрони та колишні ув’язнені: українській бійці про натиск росіян на передовій.
- Вночі 9 лютого війська РФ атакували Україну ударними безпілотниками типу “Shahed-136/131”. Більшість вдалось збити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.