На Таврійському напрямку українські захисники зводять фортифікаційні споруди

Джерело: Об’єднаний пресцентр Сил оборони Таврійського напрямку

В операційній зоні ОСУВ “Таврія” українські військові продовжують зведення фортифікаційних споруд та інженерних загороджень.

Інженерні підрозділи Командування Сил підтримки Збройних сил України облаштовують рубежі оборони, які містять у собі протитанкові рови, траншеї, інженерні та мінні загородження.

Будуються також і бліндажі для військовослужбовців – ці споруди здатні не лише зберегти життя та здоров’я наших захисників, але і створити мінімально необхідний комфорт: тут одразу встановлюють буржуйки для обігріву, а самі укриття – захищені від води.

За словами Юрія, командира інженерної роти, робота продовжується попри ворожі обстріли, зокрема у цьому допомагає техніка, передана іноземними партнерами, як наприклад бронеекскаватори Ahlmann AS200.

Додамо, що на Таврійському напрямку українські військові знищили 68 одиниць ворожої техніки та зокрема п’ять танків.

Зокрема, серед знищеної техніки ворога – 5 танків, 21 ББМ, 14 артсистем, 2 РСЗВ, 18 автомобілів та 3 одиниці спеціальної техніки. Також наші воїни знищили 5 складів боєприпасів ворога.

Крім того, нейтралізовано або знищено 226 російських БпЛА різних типів.

Загальні втрати ворога минулої доби склали 453 особи.

В операційній зоні ОСУВ “Таврія” минулої доби росіяни завдали 50 авіаударів, двох ракетних ударів, провели 53 бойових зіткнення та здійснили 1 004 артобстріли.

  • З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.
  • На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
  • При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.

Командування 123 бригади територіальної оборони проведе розслідування обставин загибелі командира 186 окремого батальйону Ігоря Гриба, який, як повідомляється, вчинив самогубство під час бойового завдання на Вугледарському напрямку.