На Таврійському напрямку зросла активність російської піхоти
Джерело: телемарафон
На Таврійському напрямку знову зросла активність піхоти ЗС РФ. Наступ росіян стосується і Авдіївки, де точаться важкі бої.
“У зоні відповідальності ОСУВ “Таврія”, зокрема, і на Авдіївському напрямку, активність піхоти окупантів знову збільшилася порівняно з попередньою добою. Відбулося 55 бойових зіткнень загалом. Ворог втрати 440 осіб живої сили, більшість з них в районі Авдіївки і Мар’їнки”, — сказав речник Таврійського напрямку Олександр Штупун.
Поки зменшилася активність ворожої авіації. Протягом доби було зафіксовано п’ять авіаударів.
У ніч на 3 грудня російські військові скидали авіаційні керовані бомби у Донецькій області.
Бої тривають у районі Мар’їнки та Новомихайлівки тривають бої. Речник заперечив інформацію росіян про просування у Мар’їнці.
- ЗС РФ вичікує кращої погоди для штурмів важкою технікою у районі Авдіївки. Найскладнішими напрямками залишаються район Степового, коксохіму та Авдіївської промзони.
- За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.
- РФ продовжує вести загарбницьку війну й, попри значні втрати, не відмовляється від планів щодо повної окупації України.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.