На ТОТ Херсонщини росіяни застрелили дитину – розпочато провадження
Джерело: пресслужба Херсонської обласної прокуратури
У Херсонській обласній прокуратурі повідомили, що на тимчасово окупованій території Херсонщини російські військові вбили дитину.
За процесуального керівництва прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, що поєднано з умисним вбивством.
За даними слідства, на тимчасово окупованій території Каховського району Херсонщини військові армії РФ вбили неповнолітнього хлопця.
Зауважується, що наразі тривають слідчі дії щодо встановлення додаткових обставин події та осіб з-поміж військовослужбовців РФ, причетних до злочину.
Раніше голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін також повідомив про розстріл неповнолітнього на ТОТ Херсонщини. За його словами, росіяни забрали українського хлопчика з вулиці та застрелили на очах у родини.
Він додав, що це сталося 20 грудня.
Прокудін зазначив, що, за попередньою інформацією, російські військові нібито подумали, що дитина щось фотографує. Росіяни схопили його, привезли додому та розстріляли на очах рідних.
Є заява директора школи до поліції. Будемо звертатися до уповноваженого з прав людини й усіх органів, щоб цей факт зафіксувати, – наголосив голова ОВА.
Зазначимо, з початку повномасштабної війни в Україні задокументували більш як 119 тисяч воєнних злочинів, вчинених російськими військами. За офіційними даними ювенальних прокурорів, 1672 дитини постраждало внаслідок агресії РФ, з них 513 дитини — загинули.
Під час першої зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що зараз в Україні розслідується 3 440 воєнних злочинів проти дітей.
Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні заявила 20 жовтня, що знайшла додаткові докази того, що російські війська вчиняли “невибіркові напади” та воєнні злочини в Україні, включаючи зґвалтування та депортацію дітей до Росії.
Раніше США висунули звинувачення чотирьом російським солдатам у воєнних злочинах проти американця, скоєних під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, котрі Міністерство юстиції назвало першими в історії звинуваченнями згідно зі статутом США про воєнні злочини.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
- Співробітники СБУ задокументували злочини російського полковника Віктора Бедрика, який особисто закатував двох українців.
- Співробітники Служби безпеки України встановили особи ще п’ятьох воєнних злочинців РФ, причетних до масових убивств цивільного населення під час окупації Київщини. Загарбникам повідомлено про підозру.
- Президент Євроюсту Ладислав Хамран заявив, що міжнародна група прокурорів, яка має на меті притягнути до суду вище керівництво Росії у справі про злочини агресії проти України, вже зібрала тисячі доказів.
- Європол долучився до спільної слідчої групи (JIT) щодо розслідування тяжких міжнародних злочинів, скоєних росіянами на території України.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.
На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.