На ТОТ Криму зафіксували 1126 судових справ за «дискредитацію армії РФ»
Джерело: представництво президента у Криму
Станом на 6 січня росіяни у тимчасово окупованому Криму незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 – кримські татари.
Уточнюється, що з загальної кількості 43 – арештовано (з них 28 кримських татар), 151– ув’язнено (з них 97 кримських татар), 26 – без статусу (з них 6 – кримські татари).
Загалом зафіксовано 1126 випадки надходження матеріалів, складених за ст. 20.3.3 КпАП РФ до так званих “судів” на ТОТ Криму. З них у 993 випадках винесли постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу або приєднали до іншої справи за іншою статтею та винесли сукупне рішення. У 42 випадках розгляд матеріалів продовжується.
У повідомленні окремо поінформували, що у незаконно засудженого до 13 років колонії кримчанина Рустема Сейтмеметова продовжує стрімко погіршуватися стан. Його шпиталізували у тюремну лікарню, де медики призначили ліки, недоступні для отримання в колонії. Також після перенесеного в ув’язненні інфаркту та операції шунтування серця йому встановили третю групу інвалідності.
Окрім того, окупаційний “суд” Севастополя виніс так звані “вироки” трьом місцевим мешканцям за сфальсифікованими звинуваченнями у нібито зберіганні зброї та вибухівки. Також росіяни назвали їх “прибічниками української націоналістичної ідеології”. Двох ворог засудив до 12 та 8,2 року колонії суворого режиму, а третього – до 6 років умовно зі штрафом 13 тисяч рублів.
Додамо, раніше заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков повідомив, що з 2022 року росіяни призвали до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму, зокрема 5,5 тисячі – восени цього року.
- За повідомленням Центру національного спротиву (ЦНС), російські окупанти перетворили дитячий табір “Артек” на пропагандистський “волонтерський” центр, де змушують дітей допомагати російській армії.
- Термінової медичної допомоги потребують понад 60 кримських політв’язнів. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Наріман Джелял.
- В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.