На ТОТ Криму зафіксували 1126 судових справ за «дискредитацію армії РФ»

Джерело: представництво президента у Криму

Станом на 6 січня росіяни у тимчасово окупованому Криму незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 – кримські татари.

Уточнюється, що з загальної кількості 43 – арештовано (з них 28 кримських татар), 151– ув’язнено (з них 97 кримських татар), 26 – без статусу (з них 6 – кримські татари).

Загалом зафіксовано 1126 випадки надходження матеріалів, складених за ст. 20.3.3 КпАП РФ до так званих “судів” на ТОТ Криму. З них у 993 випадках винесли постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу або приєднали до іншої справи за іншою статтею та винесли сукупне рішення. У 42 випадках розгляд матеріалів продовжується.

У повідомленні окремо поінформували, що у незаконно засудженого до 13 років колонії кримчанина Рустема Сейтмеметова продовжує стрімко погіршуватися стан. Його шпиталізували у тюремну лікарню, де медики призначили ліки,  недоступні для отримання в колонії. Також після перенесеного в ув’язненні інфаркту та операції шунтування серця йому встановили третю групу інвалідності.

Окрім того, окупаційний “суд” Севастополя виніс так звані “вироки” трьом місцевим мешканцям за сфальсифікованими звинуваченнями у нібито зберіганні зброї та вибухівки. Також росіяни назвали їх “прибічниками української націоналістичної ідеології”. Двох ворог засудив до 12 та 8,2 року колонії суворого режиму, а третього – до 6 років умовно зі штрафом 13 тисяч рублів.

Додамо, раніше заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков повідомив, що з 2022 року росіяни призвали до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму, зокрема 5,5 тисячі – восени цього року.

Читайте також: «Він має сильну задишку, і стан погіршується»: про кримського татарина, засудженого в Росії

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.