На ТОТ росіяни скаржаться на небажання українців отримувати паспорти РФ
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях України вже півтора року триває примусова паспортизація, однак росіяни невдоволені її темпами, адже українці відмовляються від паспортів країни-агресорки.
Найбільш катастрофічною для ворога ситуація є на півдні тимчасово захопленого Донбасу, де лише 20% місцевого населення отримали російські паспорти.
З огляду на це росіяни провели закрите соціологічне дослідження. Згідно з результатами, причинами такої низької активності місцевих мешканців є:
- відсутність підтримки окупації;
- відсутність довіри до гауляйтерів;
- низький рівень життя після захоплення регіону;
- очікування моменту звільнення рідного краю ЗСУ.
Додамо, що на тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують політику примусової паспортизації місцевих мешканців. Зокрема, загарбники погрожують депортацією у разі відмови від отримання паспорта країни-агресорки.
Ворог всіма зусиллями намагається паспортизувати українців на ТОТ, створюючи умови, коли без російського паспорта майже неможливо отримувати базові послуги для забезпечення життєдіяльності.
Однак наразі рівень паспортизації тих, хто лишився на ТОТ, ледве перевищує 50%, що не влаштовує Кремль. Відтак, під час чергового рейду поліцаїв по селах півдня окупанти погрожували депортацією місцевим мешканцям, якщо вони не отримають російські паспорти до 2024 року.
- На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники вимагають від батьків, щоб їхні діти отримали громадянство РФ, інакше дані про них передадуть окупаційним “органам опіки”.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях Херсонщини росіяни намагаються продовжити політику примусової паспортизації місцевого населення.
- Окупаційній адміністрації тимчасово захоплених районів Херсонської області не вдається реалізувати плани з примусової паспортизації регіону.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.