На ТОТ росіяни вимагають від батьків, щоб їхні діти прийняли громадянство РФ – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники вимагають від батьків, щоб їхні діти отримали громадянство РФ, інакше дані про них передадуть окупаційним “органам опіки”.

Батькам дітей, що вимушені ходити до окупаційних шкіл, дали час на роздуми до кінця жовтня.

Відтак, росіяни поставили умову: або дитина стає громадянином Росії, або дані про неї потраплять до окупаційних “органів опіки”.

Після чого дитину, відповідно, можуть примусово забрати у батьків та віддати у притулок, а потім у прийомну сім’ю.

Зазначимо, що окупаційній адміністрації тимчасово захоплених районів Херсонської області не вдається реалізувати плани з примусової паспортизації регіону.

Відтак окупанти намагаються у будь-який спосіб виправити ситуацію. Цього разу росіяни провели рейд селами Херсонщини для роздачі ворожих паспортів. Селянам видавали продуктові набори, але лише за умови наявності російського паспорта.

Від інших вимагали писати заяву на отримання паспорта РФ та цікавились, чому досі не отримали. Водночас чоловікам вручали повістки до районного “військкомату”, де вони мають стати на облік армії РФ.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.