На ТОТ росіяни скаржаться на велику кількість охочих вчитись українською мовою
Джерело: Центр національного спротиву
У школах на тимчасово окупованих територіях України кількість охочих вивчати українську мову перевищила очікування Кремля.
“У школах на ТОТ дозволено отримувати уроки української мови, якщо є заява батьків. Навіть попри тиск, який окупанти здійснюють на батьків, кількість заяв щодо вивчення української більша, ніж очікували в Кремлі”, – повідомили у ЦНС.
Відтак, в регіоні не вистачає підручників, адже для таких уроків росіяни надрукували свої підручники української мови з розповідями про “братні народи” й виправдовуванням окупації.
Проте примірників завезли на ТОТ набагато менше, ніж охочих вчити рідну мову.
Наразі окупаційна адміністрація поставила задачу директорам підконтрольних шкіл провести бесіди з батьками, аби ті відмовились від вивчення їх дитиною української мови.
- На тимчасово окупованих територіях Донецької області російські “поліцаї” обходять школи й погрожують дітям, зокрема за неповагу до російської символіки.
- На тимчасово захоплених територіях Запорізької області ворожі поліцаї “обходять” батьківські збори в окупаційних школах.
- Російські загарбники використовують спорт як шлях до “легалізації” окупації й намагаються інтегрувати спортивні школи на тимчасово окупованих територіях України у загальну російську систему.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 117 бойових зіткнень.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.