На ТОТ росіяни впроваджують нові схеми розкрадання коштів – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях України під приводом нібито “відновлення” росіяни впроваджують нові схеми розкрадання коштів.
Зокрема, росіяни продовжують активне впровадження проєкту “вільна економічна зона” на ТОТ України. Окупанти цинічно декларують нібито економічне відновлення регіону.
Проте основна ціль – фінансове збагачення політичного керівництва РФ. Зокрема, цей проєкт реалізовується так званим “Фондом развития территорий”, який курує особисто віцепрем’єр уряду РФ – Марат Хуснуллін.
З кінця 2022 року Хуснуллін розставив своїх “смотрящих” в усіх тимчасово окупованих регіонах України. Основна ціль яких – контролювати розподіл фінансових потоків, які російська влада публічно направляє на вже згадане “відновлення”.
Одначе, саме відновлення закінчується в кабінетах російських окупаційних адміністрацій та на показових нарадах. Зокрема, на ТОТ Херсонщини відбулась нарада щодо інтеграції харчових підприємств у “вільну економічну зону” регіону. На згаданому заході була присутня керівниця регіонального “Фонду развития территорий” Марина Гурьянова. Її задача – контролювати збереження ключових фінансових запитів Марата Хуснулліна та проведення коштів через підконтрольні підприємства.
За інформацією підпілля, надалі окупанти планують привласнити кошти, які виділяються на “розвиток харчової промисловості” через захоплені та підконтрольні підприємства на ТОТ. Зокрема й перерозподілити потоки викрадення українського зерна.
Одним з маршрутів викрадення зерна є вивезення його до Ростова-на-Дону. За даними підпілля, до цього залучені російські підприємства ТОВ “Альянс трейд” та ТОВ “Рейл-Техно”, які зареєстровані на Севостьянова Костянтина Борисовича.
- ФСБ РФ розпочало переслідування губернатора Курської області через те, що він “розбудував” фейкові оборонні споруди на 10 мільярдів рублів.
- На тимчасово окупованих територіях Донецької області росіяни планують видавати “ліцензії” на видобуток корисних копалин в регіоні.
- Оскільки південний фронт був складним для російських військ, ворог почав мародерство на підприємствах Запорізької області.
На Харківщині поні Чубарек осліп після вибуху ворожого дрона під час російської атаки.
Внаслідок російського удару по Добропіллю на Донеччині 16 липня загинули четверо людей.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.