На ТОТ росіяни змушують студентів-медиків лікувати поранених окупантів

Джерело: Центр національного спротиву

На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники змушують студентів медичних навчальних закладів лікувати поранених армійців ЗС РФ.

У разі відмови проходити так звану практику у військовому шпиталі окупанти погрожують відрахувати з навчального закладу.

Мовиться про студентів так званих “медичних училищ” на ТОТ України. Старшокурсників долучають до служби на ворога під час практики.

“Відмовитись від такої практики неможливо, адже в такому випадку окупанти погрожують виключенням”, – наголосили у ЦНС.

А також зазначили, що перед практикою росіяни інструктують молодих спеціалістів, а з практикантами проводять бесіди фахівці з ФСБ. Зокрема, студентам погрожують щодо розголошення інформації та попереджають про відповідальність за екстремізм.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.