На ТОТ росіяни знищують українську літературу і поширюють свої підручники «з історії» – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

На тимчасово окупованих територіях росіяни планують поширити в освітніх закладах нові підручники “з історії”.

Російські окупанти продовжують заходи спрямовані на знищення української ідентичності. Зокрема, Кремль має намір запровадити у підконтрольних закладах середньої освіти нові підручники з так званої “новітньої історії”.

У ЦНС пояснили, що їхня мета – поширювати наративи щодо “визволення українських земель” та нав’язування своєї пропаганди відносно “нацистів”. Звісно, так звані підручники, не мають нічого спільного ні з історією, ні з літературою.

Також зауважується, що росіяни системно винищують українську літературу та намагаються її замінити своїми книгами.

Також стало відомо, що на ТОТ Запорізької області представники окупаційної адміністрації чинять психологічний тиск на освітян, які відмовились працювати на окупаційну владу.

У Центрі національного спротиву висловили вдячність місцевому населенню за інформування та нагадали, що на сайті є інструкція про те, як робити це правильно.

8 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на тимчасово окупованих територіях окупанти продовжують здійснювати заходи, спрямовані на виявлення проукраїнськи налаштованих громадян, котрі співпрацюють із Силами оборони України.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.