На ТОТ росіяни знищують українську літературу і поширюють свої підручники «з історії» – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях росіяни планують поширити в освітніх закладах нові підручники “з історії”.
Російські окупанти продовжують заходи спрямовані на знищення української ідентичності. Зокрема, Кремль має намір запровадити у підконтрольних закладах середньої освіти нові підручники з так званої “новітньої історії”.
У ЦНС пояснили, що їхня мета – поширювати наративи щодо “визволення українських земель” та нав’язування своєї пропаганди відносно “нацистів”. Звісно, так звані підручники, не мають нічого спільного ні з історією, ні з літературою.
Також зауважується, що росіяни системно винищують українську літературу та намагаються її замінити своїми книгами.
Також стало відомо, що на ТОТ Запорізької області представники окупаційної адміністрації чинять психологічний тиск на освітян, які відмовились працювати на окупаційну владу.
У Центрі національного спротиву висловили вдячність місцевому населенню за інформування та нагадали, що на сайті є інструкція про те, як робити це правильно.
8 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на тимчасово окупованих територіях окупанти продовжують здійснювати заходи, спрямовані на виявлення проукраїнськи налаштованих громадян, котрі співпрацюють із Силами оборони України.
- На ТОТ російські солдати продовжують грабувати цивільне населення. Зокрема окупанти забирають у мешканців урожай зернових, аби вивезти його до РФ.
- Росія продовжує незаконно інтегрувати тимчасово окуповані території в своє інформаційне середовище.
- Намагаючись уникнути оприлюднення воєнних злочинів, росіяни вимикають мобільний зв’язок на ТОТ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.