На ТОТ України росіяни будують сміттєзвалища для обслуговування регіонів РФ
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують будувати сміттєзвалища для обслуговування регіонів Росії.
Відтак, на ТОТ росіяни планують збудувати три полігони для зберігання сміттєвих відходів, зокрема й з Ростовської області. Мовиться саме про полігони, а не сміттєпереробні заводи.
У самій Ростовській області від ідеї створити новий полігон відмовились через протести місцевих мешканців й тому проблему вирішують за рахунок тимчасово окупованих територій України.
Наразі ворог розробляє проєктну документацію для створення полігонів.
Нагадаємо, що раніше у РФ опублікували постанову про “субсидування закупівель та постачання спеціалізованої техніки”. Зауважується, що РФ планує витратити 1,3 млрд рублів на обладнання сміттєвих звалищ на ТОТ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
Фактично, росіяни мають намір перетворити тимчасово окуповані українські території на звалище для сміття з РФ. Згідно з документом, на ТОТ хочуть вивозити відходи з території РФ.
Попри заявлені кошти, що мають нібито витратити на сміттєві контейнери та спецтехніку, росіяни фактично використовуватимуть техніку та обладнання викрадену з українських підприємств на ТОТ. Тоді як кошти відмиватимуть за допомогою підставних компаній підконтрольні особисто главі уряду РФ Михайлу Мішустіну.
- В Центрі національного спротиву повідомили, що сміття з Ростовської області російські окупанти транспортують на тимчасово окуповані території Донецької області.
- У тимчасово окупованому Шахтарську Донецької області проблеми з вивезенням сміття через відсутність працівників у сфері комунальних послуг. Більшість працівників були призвані окупантами на війну, а інша частина втекли. Це призвело до відсутності можливості організувати вивіз сміття.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.