На ТОТ України росіяни будують сміттєзвалища для обслуговування регіонів РФ

Джерело: Центр національного спротиву

На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують будувати сміттєзвалища для обслуговування регіонів Росії.

Відтак, на ТОТ росіяни планують збудувати три полігони для зберігання сміттєвих відходів, зокрема й з Ростовської області. Мовиться саме про полігони, а не сміттєпереробні заводи.

У самій Ростовській області від ідеї створити новий полігон відмовились через протести місцевих мешканців й тому проблему вирішують за рахунок тимчасово окупованих територій України.

Наразі ворог розробляє проєктну документацію для створення полігонів.

Нагадаємо, що раніше у РФ опублікували постанову про “субсидування закупівель та постачання спеціалізованої техніки”. Зауважується, що РФ планує витратити 1,3 млрд рублів на обладнання сміттєвих звалищ на ТОТ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Фактично, росіяни мають намір перетворити тимчасово окуповані українські території на звалище для сміття з РФ. Згідно з документом, на ТОТ хочуть вивозити відходи з території РФ.

Попри заявлені кошти, що мають нібито витратити на сміттєві контейнери та спецтехніку, росіяни фактично використовуватимуть техніку та обладнання викрадену з українських підприємств на ТОТ. Тоді як кошти відмиватимуть за допомогою підставних компаній підконтрольні особисто главі уряду РФ Михайлу Мішустіну.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.