На ТОТ України росіяни планують відкрити центр підготовки священників

Джерело: Центр національного спротиву

На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники мають дефіцит “ручних” священнослужителів і тому планують відкрити центр підготовки священників.

Так, на синоді підконтрольної Кремлю РПЦ вирішено створити “Міжєпархіальний центр підготовки спеціалістів Луганської єпархії” на Луганщині. Курувати її діяльність буде митрополит Луганський і Алчевський УПЦ МП Пантелеймон (Василь Поворознюк).

Організацію навчання майбутніх “ручних” священників покликана реалізувати “Сретенская духовная академия РПЦ”, яка відправляє на тимчасово захоплені землі Луганщини своїх працівників.

Однак наразі, за відсутності кадрів, росіяни направляють на ТОТ служити священників із РФ. Зокрема представники РПЦ обіймають посади у захоплених храмах ПЦУ.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.