На українському ринку збільшується кількість вакансій, складених державною мовою
Джерело: Work.ua
Згідно з дослідженням Work.ua, в українському ринку праці спостерігається зростання використання української мови, тоді як російська майже не зустрічається у текстах резюме та вакансій.
Якщо в жовтні 2022 року українською було складено 84% вакансій, то в жовтні 2023 цей показник зріс до 95%.
У вересні 2024 року частка україномовних вакансій досягла 97%, тоді як російською було складено лише 1,5% вакансій — це історичний мінімум.
Дослідження також відзначає, що у всіх областях України не зафіксовано значного використання російської мови у текстах вакансій. У половині областей понад 99% вакансій складено українською, а лідером є Рівненська область.
Однак у жодній області не було відсутніх вакансій російською, найбільша частка яких зафіксована в Одеській області — 5,6%, що на 5,4% менше, ніж минулого року.
Зростання українізації вакансій залежить від розміру компанії та сфери її діяльності. Великі компанії більше використовують українську, особливо у сфері “Сили оборони” (99,6%) та “Державні організації” (99,3%). Найменша українізація спостерігається у неприбуткових, благодійних організаціях та IT, оскільки вони активно публікують вакансії англійською мовою.
Також згідно з дослідженням, вакансії українською отримують на 17% більше відгуків. Серед шукачів роботи також спостерігається зростання: якщо у 2022 році 71% резюме було складено українською, то у 2023 — 88%, а у вересні 2024 — 90,5%. Лише 4% резюме складені російською, що також є історичним мінімумом.
- Починаючи з весни цього року, на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій.
Президент Росії Володимир Путін спізнився на зустріч з главою Ірану Масудом Пезешкіаном, котрий приїхав до Москви з візитом 17 січня.
Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.
Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.
Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.