На українському ринку збільшується кількість вакансій, складених державною мовою

Джерело: Work.ua

Згідно з дослідженням Work.ua, в українському ринку праці спостерігається зростання використання української мови, тоді як російська майже не зустрічається у текстах резюме та вакансій.

Якщо в жовтні 2022 року українською було складено 84% вакансій, то в жовтні 2023 цей показник зріс до 95%.

У вересні 2024 року частка україномовних вакансій досягла 97%, тоді як російською було складено лише 1,5% вакансій — це історичний мінімум.

Фото: Work.ua

Дослідження також відзначає, що у всіх областях України не зафіксовано значного використання російської мови у текстах вакансій. У половині областей понад 99% вакансій складено українською, а лідером є Рівненська область.

Фото: Work.ua

Однак у жодній області не було відсутніх вакансій російською, найбільша частка яких зафіксована в Одеській області — 5,6%, що на 5,4% менше, ніж минулого року.

Зростання українізації вакансій залежить від розміру компанії та сфери її діяльності. Великі компанії більше використовують українську, особливо у сфері “Сили оборони” (99,6%) та “Державні організації” (99,3%). Найменша українізація спостерігається у неприбуткових, благодійних організаціях та IT, оскільки вони активно публікують вакансії англійською мовою.

Також згідно з дослідженням, вакансії українською отримують на 17% більше відгуків. Серед шукачів роботи також спостерігається зростання: якщо у 2022 році 71% резюме було складено українською, то у 2023 — 88%, а у вересні 2024 — 90,5%. Лише 4% резюме складені російською, що також є історичним мінімумом.

Прокуратура Лос-Анджелеса висунула звинувачення чоловіку, який протаранив автомобілем головні ворота маєтку акторки Дженніфер Еністон у Бель-Ейрі. За даними слідства, він роками переслідував її.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 8 травня. Загалом, від початку доби відбулося 117 бойових зіткнень.

Платформа пам’яті “Меморіал” і бренд артефактів воєнного часу RBTNK створили унікальний артефакт пам’яті – паракордовий браслет із гравіюванням у сталі “Перемагає той, хто пам’ятає”. Кожен, хто придбає браслет, допоможе зберігати історії про тих, хто віддав життя за Україну. 

В Україні спеціалісти “Охматдиту” вперше провели АВО-несумісну трансплантацію печінки чотиримісячному малюку.

У четвер, 8 травня, депутати Європарламенту проголосували за поновлення “торгівельного безвізу” (призупинення дії ввізних мит та квот) на певні види імпорту з України, зокрема, заліза та сталі.