«На війні не можна відступити, треба захищати поранених» – як польські медики допомагають українцям на фронті

Джерело: PolskieRadio
З перших днів повномасштабного вторгнення РФ, польські лікарі прямували на допомогу Україні, рятуючи військових на передовій.
Польський лікар, який працював на лінії фронту, поділився своїм досвідом з журналістами враженнями.
Не можна готуватися до війни. Перший інстинкт — втекти звідти. Але опинившись на передовій, ви не можете відступити. Треба залишатися до кінця і захищати поранених, — зазначив Якуб Щерба, котрий допомагав українським бійцям.
Минулого року ортопед з Люблінця закінчив Сілезький медичний університет у Катовицях. У червні та липні як лікар фонду “W międzyczasie” декілька тижнів перебував на лінії фронту в Україні.
Зауважується, раніше Щерба допомагав українським переселенцям. Та коли більшість повернулися до України, лікар почав шукати інші шляхи допомоги.
Це була моя потреба, я мав це зробити. Інакше це пояснити не можна — це моє внутрішнє прагнення; попри ризик, я почуваюся добре, виконуючи такі завдання, — наголосив він.
Медики, котрі співпрацюють із фондом “W międzyczasie”, допомагають у медичній евакуації вздовж лінії фронту, часто перебуваючи в точках, де точаться важкі бої. Також допомагають і в польових шпиталях.
- Петро Скрипка, доброволець та ветеран “азовського” підрозділу, вирішив зібрати гроші для поранених військових, дійшовши пішки з Києва до Львова. Йому вдалося зібрати понад 596 тисяч грн.
- Надвечір 3 серпня російська армія знов атакувала центральну частину Херсону. Внаслідок обстрілу постраждав волонтер з Норвегії.
- 24 липня відеожурналіст AFP отримав поранення внаслідок атаки російського безпілотника під час репортажів про українську артилерійську позицію поблизу Бахмута.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.