На Вінниччині та Івано-Франківщині з’являться два нових індустріальних парки

Джерело: Міністерство економіки України

На Вінниччині та Івано-Франківщині з’являться два нових індустріальних парки – відтак буде створено понад 1 200 робочих місць у переробній галузі.

До реєстру індустріальних парків внесено два нові індустріальні парки – “ДНІСТЕР”, який розташовано  на території Ямпільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області, та “Галіція” – на території м. Калуш Івано-Франківської області. Відповідні рішення уряд ухвалив на засіданні 29 березня 2024 року.

“Цього року перед урядом стоїть завдання вийти на максимальну економічну самодостатність, задля чого потрібно більш ефективно стимулювати українське виробництво. Саме концепція індустріальних парків має спонукати розвиток національних виробників, які виготовляють продукцію з високою доданою вартістю, забезпечують зростання економіки та створюють нові робочі місця. Два нові промислові майданчики мають створити понад 1 200 робочих місць і залучити інвестицій більше ніж на 1,5 млрд гривень”, – розповів заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Відповідно до концепції індустріального парку “ДНІСТЕР” на площі 17,2 га буде створено 265 робочих місць у переробній промисловості. Передбачається, що парк буде спеціалізуватись на виробництві паперу та паперових виробів, переробці рослинної продукції та інших сферах діяльності, сумісних із зазначеними.

Своєю чергою Індустріальний парк “Галіція” буде розташований на площі 19,8 га та забезпечить створення до 1000 робочих місць. Основні виробництва цього парку також будуть спеціалізуватись у сфері переробної промисловості, але основний напрямок роботи передбачатиме виготовлення різноманітних будівельних матеріалів.

На території парку буде започатковано виробництво будівельних матеріалів із глини, виробництво цементу, вапна та гіпсових сумішей, а також виготовлення виробів із бетону, гіпсу та цементу.

Також інвестори планують розпочати виробництво машин і устаткування, запровадити переробку промислових та побутових відходів, займатись науково-технічною діяльністю, а також  створити підприємства, які працюватимуть з альтернативною енергетикою та над зберіганням енергії.

Загальні інвестиції у два індустріальні парки на найближчі три роки мають скласти понад 1,5 млрд грн.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що залишить посаду протягом кількох тижнів і в країні можуть відбутися дострокові президентські та парламентські вибори.

Кількість жертв подвійного землетрусу у Венесуелі зросла до 1430 осіб, ще 3238 людей отримали поранення. Про це повідомляє BBC із посиланням на заяву законодавця Хорхе Родрігеса, який виступив на державному телебаченні.