На всіх східних напрямках, де ведуться бойові дії, фіксується збільшення ворожих обстрілів – Міноборони

Джерело: Ганна Маляр у Telegram.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на всіх східних напрямках, де тривають бойові дії, спостерігається збільшення обстрілів з боку російських загарбників.

За її словами, сьогодні росіяни доволі наполегливо намагаються зупинити наступ ЗСУ на Бахмутському напрямку, однак безуспішно.

На Куп’янському, Лиманському, Сватівському напрямках ворог сконцентрував людей і техніку та штурмує з метою відтягнути сили ЗСУ від східного напрямку наступу.

Крім того, на Бахмутському напрямку українські війська сьогодні мають справу зі щільним вогнем артилерії, мінуванням та потужним спротивом ворога.

“Наші оборонці у виснажливих боях відбивають всі ворожі штурми. Для наших оборонців головне – це життя бійців. Тому вони намагаються рухатись обережно, щоб не втрачати людей”, – зазначила Ганна Маляр.

Додамо, що за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби на різних ділянках фронту відбулось більш як 40 бойових зіткнень з російськими окупантами.

Російська Федерація і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли як по військових, так і по цивільних об’єктах.

Протягом минулої доби ворог завдав 9 ракетних та 57 авіаційних ударів, здійснив 61 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак є загиблі та поранені цивільні, серед яких є діти. Руйнувань зазнали житлові будинки.

Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається дуже високою.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Президент України Володимир Зеленський постановив нагородити медаллю “За військову службу Україні” старшого сержанта 10-ї ОГШБр ЗСУ Степана Барна.