На Закарпатті у горах завершили встановлення першого вітрогенератора

Джерело: ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі” у Facebook

На території Нижньоворітської громади, на кордоні Львівської та Закарпатської областей, успішно завершено встановлення першої вітротурбіни вітропарку “Островський”.

Вітротурбіна з одиночною встановленою потужністю 4,8 МВт має висоту башти 120 м і діаметр ротора – 152 м. За такими технічними характеристиками ця вітротурбіна визнається “вітротурбіною середнього розміру” в порівнянні з іншими вітротурбінами, які вже працюють в Україні.

Наступним етапом є підключення до електричної мережі та початок генерації електроенергії для споживачів. Загальна встановлена потужність запланованого вітропарку складатиме 80 МВт. Очікується, що виробництво електроенергії забезпечить екологічно чистою електроенергією приблизно 50 000 домогосподарств щороку.

Впровадження вітроенергетичного проєкту здійснюється компанією “УК “Вітряні парки України”. Договір про соціальне партнерство між вітряним парком “Островський” та Нижньоворітською громадою передбачає внесення 3% від доходу від продажу електроенергії до бюджету громади. Це призначення складає майже півтора мільйона гривень щорічно на розвиток доріг, шкіл, дитячих садків та спортивних закладів.

“І це – сума від генерації лише однієї вітротурбіни, по закінченню будівництва вітропарку цей показник помножиться на кількість встановлених вітротурбін”, – заявили у компанії.

Протягом доби російські армійці 18 разів вдарили по житлових масивах Донецької області, загалом область зазнала 1 843 удари, внаслідок чого поранень зазнало троє осіб.

За даними джерел президент США Джо Байден прагне, аби до саміту країн G7 лідери Великої сімки дійшли згоди щодо надання допомоги Україні з заморожених активів РФ.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.