На Запорізькій АЕС стався витік води з п‘ятого енергоблоку – МАГАТЕ
Джерело: пресслужба МАГАТЕ
За даними МАГАТЕ, на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС стався витік борованої води з теплоносія першого контуру п’ятого енергоблоку.
Як розповіли в Міжнародному агентстві ядерної енергії, витік стався з першого контуру в контур другого охолодження одного з парогенераторів реакторного блоку №5. Радіоактивності там не виявлено.
Зокрема, як пояснили експерти, в контурі вторинного охолодження було виявлено бор. Зараз цей блок знаходиться в стані “гарячого зупину”.
“Борована вода використовується в первинному теплоносії для підтримки ядерної безпеки”, – йдеться в повідомленні.
При цьому вказано, що після проведення перевірки вдалося встановити, що вміст бору в другому контурі охолодження залишається в межах норми. Радіоактивності там також не виявили.
Попри виткі, росіяни, які контролюють станцію з початку повномасштабного вторгнення, продовжують тримати енергоблок №5 в режимі “гарячого зупину”, який буде повторно оцінений після того, як у тимчасово окупованому Енергодарі запрацюють всі котли, що використовуються для опалення міста.
- Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) переводить другий реактор на гарячу зупинку.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.