ЗАЕС переводить другий реактор до «гарячого зупину» всупереч рекомендаціям МАГАТЕ

Джерело: заява МАГАТЕ

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) переводить другий реактор на гарячу зупинку.

Зазначають, що починаючи з квітня п’ять реакторів залишаються в режимі холодної зупинки і лише один, наразі блок 4, у гарячому режимі, щоб виробляти пару для обробки рідких радіоактивних відходів і нагрівати воду для Енергодару. Напередодні зимового сезону цього тижня розпочато переведення енергоблока 5 на гарячу зупинку після проведення техобслуговування та випробувань на цьому блоці.

Відомо, що МАГАТЕ закликало окупантів на ЗАЕС знайти альтернативне зовнішнє джерело виробництва пари, щоб задовольнити свої потреби та дозволити підтримувати всі реактори в стані холодної зупинки.

Експертам МАГАТЕ повідомили, що рішення про те, скільки 5 енергоблок залишатиметься в режимі гарячої зупинки, буде прийнято після стабілізації роботи систем теплопостачання Енергодару після початку опалювального сезону, який стартує найближчими днями. Також повідомили, що переведення додаткових блоків на гарячу зупинку не планується.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.