Україна в складі Ради керуючих МАГАТЕ може прискорити деокупацію ЗАЕС – Галущенко

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що представництво України в Раді керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) може прискорити деокупацію Запорізької АЕС.

За його словами, під час свого представництва в Раді керуючих МАГАТЕ Україна буде працювати над розширенням повноважень агентства.

Очільник Міненерго нагадав, що на останній Генеральній конференції МАГАТЕ Україна була обрана до складу Ради керуючих агентства.

“Це потужний майданчик, який надасть нам можливість прискорити деокупацію Запорізької атомної електростанції, де ситуація стає дедалі гіршою. Час грає проти ядерної і радіаційної безпеки, і нам необхідні рішення”, – пояснив Герман Галущенко.

А також наголосив, що наразі МАГАТЕ має обмежені повноваження, фактично здійснюючи технічну функцію.

“Очевидно, що на сьогодні таких повноважень недостатньо. Росія знищила усі домовленості щодо розвитку атомної енергетики. МАГАТЕ має отримати додаткові важелі, окрім технічної експертизи. Ми хочемо додати впливу організації через участь України у Раді керуючих”, – зауважив очільник Міненерго.

Також міністр додав, що статутними документами МАГАТЕ передбачається можливість проведення чергових і позачергових засідань Ради керуючих.

Відтак, у разі обстрілів з боку ворога, які вплинуть на роботу атомної генерації, участь України у складі Ради керуючих дає можливість ініціювати засідання та обговорення проблеми на рівні ключових держав світу.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.