На Запорізькій АЕС стався витік води з п‘ятого енергоблоку – МАГАТЕ
Джерело: пресслужба МАГАТЕ
За даними МАГАТЕ, на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС стався витік борованої води з теплоносія першого контуру п’ятого енергоблоку.
Як розповіли в Міжнародному агентстві ядерної енергії, витік стався з першого контуру в контур другого охолодження одного з парогенераторів реакторного блоку №5. Радіоактивності там не виявлено.
Зокрема, як пояснили експерти, в контурі вторинного охолодження було виявлено бор. Зараз цей блок знаходиться в стані “гарячого зупину”.
“Борована вода використовується в первинному теплоносії для підтримки ядерної безпеки”, – йдеться в повідомленні.
При цьому вказано, що після проведення перевірки вдалося встановити, що вміст бору в другому контурі охолодження залишається в межах норми. Радіоактивності там також не виявили.
Попри виткі, росіяни, які контролюють станцію з початку повномасштабного вторгнення, продовжують тримати енергоблок №5 в режимі “гарячого зупину”, який буде повторно оцінений після того, як у тимчасово окупованому Енергодарі запрацюють всі котли, що використовуються для опалення міста.
- Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) переводить другий реактор на гарячу зупинку.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.