На Запорізькій АЕС стався витік води з п‘ятого енергоблоку – МАГАТЕ
Джерело: пресслужба МАГАТЕ
За даними МАГАТЕ, на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС стався витік борованої води з теплоносія першого контуру п’ятого енергоблоку.
Як розповіли в Міжнародному агентстві ядерної енергії, витік стався з першого контуру в контур другого охолодження одного з парогенераторів реакторного блоку №5. Радіоактивності там не виявлено.
Зокрема, як пояснили експерти, в контурі вторинного охолодження було виявлено бор. Зараз цей блок знаходиться в стані “гарячого зупину”.
“Борована вода використовується в первинному теплоносії для підтримки ядерної безпеки”, – йдеться в повідомленні.
При цьому вказано, що після проведення перевірки вдалося встановити, що вміст бору в другому контурі охолодження залишається в межах норми. Радіоактивності там також не виявили.
Попри виткі, росіяни, які контролюють станцію з початку повномасштабного вторгнення, продовжують тримати енергоблок №5 в режимі “гарячого зупину”, який буде повторно оцінений після того, як у тимчасово окупованому Енергодарі запрацюють всі котли, що використовуються для опалення міста.
- Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) переводить другий реактор на гарячу зупинку.
Джерело: Reuters Росія випустила понад 200 ракет і безпілотників по українській енергетиці після тривалої паузи….
Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.