На журналіста Михайла Ткача напали під час зйомок на Київщині
Джерело: Михайло Ткач/Facebook
На журналіста-розслідувача Михайла Ткача було здійснено напад біля ресторану “Тандир” у селищі Козин Київської області.
“У п’ятницю близько 22:20 на парковці ресторану “Тандир” в Козині (Київська область) ми помітили багато автомобілів преміум класу. О 23:00 ресторан залишили декілька людей, серед яких колишній заступник генерального прокурора. Нам стало цікаво і ми ще зачекали щоб побачити інших гостей закладу”, – йдеться у дописі.
За словами Ткача, о 23:30 ресторан почали залишати останні відвідувачі, якими була велика компанія з охороною.
“Оскільки наше авто не дуже відповідає рівню закладу, охорона звернула на нього увагу і почала ходити довкола. Далі, розуміючи що в нашому авто є люди, вони повмикали дальнє світло на відстані двадцяти метрів. Згодом, коли відвідувачі пішли на вихід, на дальньому світлі одна з автівок під’їхала взагалі впритул до нашої”, – розповів журналіст.
Усвідомлюючи, що він нікого не побачить, оскільки їх засліпило світлом від фар, Михайло Ткач вийшов з машини, повідомив охорону, що він журналіст “Української правди” і продовжив знімати.
“Два охоронці почали закривати камеру. Третій підбіг до мене, вдарив в шию і вдарив по камері. Камера вимкнулась. Скоріше за все камеру було пошкоджено під час удару. Адже відеофайл, який я знімав в той момент, не відкривається. Намагаємось відновити”, – поділився постраждалий.
При цьому він додав, що не знає, з ким пов‘язана охорона. Відомо, що це охорона когось із гостей: “Низка машин має оперативні або підробні номерні знаки. Тому це ускладнює відповідь на питання: чия охорона? Але ми працюємо, щоб на нього відповісти”.
“Сподіваюсь, що відео з камер закладу ще існує і допоможе відповісти на питання хто цей натовп з охороною, чому для них працює заклад після 23-ої, на яких підставах дехто з них використовує підробні номерні знаки або номерні знаки прикриття і чому їх охорона вважає, що застосування сили до журналіста матиме менші наслідки ніж зйомка журналістом тих, кого вони охороняють”, – зауважив Ткач.
- Речниця обласного управління Національної поліції Світлана Добровольська, повідомила, що у Львівській області напали на народного депутата Миколу Тищенка.
У 2024 році громадяни України перетнули кордон 30,11 мільйона разів. При цьому 2% осіб, які виїхали за кордон, не повернулися назад — це близько півмільйона громадян.
Дев’ятирічний блогер Матвій Брус разом із родиною та іншими волонтерами зумів зібрати кошти для придбання понад 900 дронів для українських військових. Хлопчик з Черкащини набув популярності, коли закликав купувати продукти перед Великоднем у відео “Скоро вже буде Пасха”.
Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.
Журнал New York Magazine опублікував жартівливе фото намазаного сонцезахисним кремом генерального директора Meta Марка Цукерберга після його заяв про те, що багато компаній відходять від “чоловічої енергії”.