НАБУ і САП викрили народного депутата на спробі підкупу Найєма біткойнами
Джерело: пресслужба НАБУ
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили чинного народного депутата, за сумісництвом власника великого будівельного та аграрного бізнесів, на пропозиції неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.
“Народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 150 тис. дол. США”, – йдеться в повідомленні.
За даними Нацбюро, у серпні 2023 року він звернувся до очільника держагентства з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв “винагороду” у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії.
Спочатку на криптогаманець Найєма надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. дол. США.
Далі, після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України народний обранець через довірену особу надав Найєму обіцяний відсоток у сумі 150 тис. дол. США.
Зазначається, що передача неправомірної вигоди відбулась на паркінгу одного зі столичних супермаркетів, а гроші знаходились у китайській шкатулці.
Також у відомстві зауважили, що це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати.
Нині тривають слідчі дії.
Своєю чергою, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) заявила, що повідомила нардепу про підозру.
- 10 жовтня Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою повідомили народному депутату України про підозру в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
Соцмережа TikTok готується до можливого відключення свого додатка для користувачів у США в неділю, 18 січня, через ризик набуття чинності федеральної заборони. Це станеться, якщо Верховний суд не ухвалить рішення, яке б зупинило запровадження обмежень.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що станом на 9:00, застосування графіків аварійних відключень у всіх вказаних регіонах було скасоване.
У Повітряних силах повідомили деталі ракетно-дронової атаки Росії по Україні 15 січня.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.