НАБУ просить обрати запобіжний захід віцепрем’єру Чернишову – застава 120 мільйонів гривень

Джерело: НАБУ
Національне антикорупційне бюро України разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою звернулися до Вищого антикорупційного суду з клопотанням щодо обрання запобіжного заходу чинному Віцепрем’єр-міністру Олексію Чернишову. Слідство просить суд призначити йому заставу в розмірі 120 мільйонів гривень.
Окрім цього, антикорупційні органи просять відсторонити Чернишова від виконання обов’язків на час розгляду справи.
САП також наполягає на покладанні низки обов’язків на посадовця: зокрема, прибувати за кожною вимогою до слідчого, повідомляти про зміну місця проживання або роботи, не залишати населений пункт без дозволу слідства, здати закордонні паспорти, не спілкуватися з іншими фігурантами справи та носити електронний браслет.
У НАБУ зазначають, що застосування саме такого запобіжного заходу узгоджене з урахуванням ризиків, виявлених у межах слідства, а також судової практики у подібних випадках. Водночас враховується і те, що підозрюваний повернувся в Україну та прибув до НАБУ за викликом.
Якщо суд задовольнить клопотання, підозрюваний зобов’язаний внести заставу протягом п’яти днів. У разі порушення умов прокурор може звернутися до суду щодо зміни запобіжного заходу на більш суворий.
Що передувало
13 червня НАБУ і САП повідомили, що викрили масштабну корупційну схему в будівельній сфері за участю високопосадовців. Через оборудку держава недоотримала б нерухомості на 1 млрд грн.
Двоє з п’яти підозрюваних — ексдержсекретар Мінрегіону Василь Володін і колишній радник міністра Максим Горбатюк — мають зв’язки з Чернишовим.
Після цього журналіст Михайло Ткач заявив, що Чернишов на тлі затримання НАБУ та САП його двох соратників “передбачувано не повернувся до України”.
20 червня видання “Українська правда” опублікувало розслідування, у якому йдеться про причетність Чернишова до корупційної оборудки. Однак, журналісти вказали, що наразі достеменно невідомо, чи пов’язане закордонне відрядження Чернишова з витоком інформації про розслідування.
20 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час години запитань до уряду, що Олексій Чернишова буде у відрядженні до кінця цього тижня (16-22 червня).
21 червня президент Володимир Зеленський повторив цю тезу.
“Те, що мені сказав (прем’єр-міністр Денис) Шмигаль, у нього відрядження. У нього два завдання було від мене, від уряду, від всіх нас: перше – це відкривати хаби в різних країнах, а друге – множинне громадянство. Наскільки я розумію, що він ці дві речі робить. Відрядження закінчиться, повинен повернутися, все”, – сказав Зеленський.
- Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що міністр національної єдності Олексій Чернишов, який нині перебуває за кордоном, 23 червня має явитися для вручення підозри.
- 22 червня міністр національної єдності Олексій Чернишов повернувся в Україну з відрядження. Він повідомив, що вже 23 червня повертається до роботи у Кабміні.
- Міністр з питань національної єдності Олексій Чернишов заявив, що особисто з’явився до Національного антикорупційного бюро України, аби “розібратися в ситуації” після чуток про ймовірні процесуальні дії щодо нього.
- 23 червня НАБУ і САП повідомили чинному віцепрем’єр-міністру України, котрий раніше перебував на посаді міністра розвитку громад та територій, про підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб.
- Віцепрем’єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов подав клопотання про перенесення судового засідання у своїй справі через заплановане засідання уряду.
- Засідання суду щодо обрання запобіжного заходу віцепрем’єр-міністру з питань національної єдності Олексію Чернишову перенесено на 27 червня.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що проблема корупції в Україні перебільшена.
Литовська кампанія Radarom!, яка у лютому цього року об’єднала народ і бізнес Литви задля підтримки України, придбала для Сил оборони України понад 2, 5 тисячі дронів.
Вокаліст Coldplay Кріс Мартін жартома попередив шанувальників про те, що їх можуть показувати на екрані “камери поцілунків”, після інциденту, коли одруженого гендиректора IT-компанії Astronomer випадково показали в обіймах його колеги.
У РФ державна експертиза відмовилася приймати проєкт “Ростеха” з виробництва авіаційної електроніки для літаків МС-21 і ТУ-214.
Росія планує витратити близько 1,1 трильйона доларів США на переозброєння до 2036 року. Це стане найбільшою програмою переозброєння РФ з часів розпаду СРСР. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов під час щорічної наради українських послів “Розвідка, безпека, дипломатія: спільна стратегія перемоги”.