НАБУ зареєструвало провадження за заявою ЦПК про «вчинення злочину Умєровим»
Джерело: ЦПК
НАБУ зареєструвало заяву на очільника Міноборони Рустема Умєрова. Активісти звинувачують його в зловживанні службовим становищем.
Так, у діях міністра може мати місце злочин за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).
24 січня міністр оборони всупереч закону відмовився виконувати рішення Наглядової ради Агенції оборонних закупівель (АОЗ) про продовження контракту з директором АОЗ (Мариною Безруковою) ще на рік.
Окрім того, Умєров звільнив двох членів Наглядової ради, які за це рішення проголосували — Тараса Чмута і Юрія Джигиря.
Ми впевнені, що за ці дії доведеться відповідати і НАБУ має ретельно перевірити мотиви і наслідки рішень міністра, — додали у ЦПК.
Наглядова рада Агенції оборонних закупівель (агентство Міноборони) продовжила контракт з нинішньою керівницею Мариною Безруковою ще на рік.
Однак, міністр Рустем Умєров вирішив не продовжувати контракт з Безруковою, а також відкликав двох членів Наглядової ради АОЗ, які були за продовження контракту — Тараса Чмута і Юрія Джигиря.
Єдиний критерій, який Міноборони ставить перед АОЗ — вчасно, і в повному обсязі забезпечити фронт усім необхідним озброєнням. На жаль, за останні пів року замість своєчасного забезпечення армії боєприпасами ми отримали політичні ігри, “зливи” контрактів, “злив” інформації (правоохоронці обовʼязково ще перевірять ці факти), піар бездіяльності та невиконання КРІ підпорядкованим підприємством МОУ, — заявив очільник Міноборони.
Він додав, що директором АОЗ призначать Арсена Жумаділова.
У Центрі протидії корупції заявили, що статут Агенції оборонних закупівель передбачає створення Наглядової ради, відтак Міноборони не має повноважень не продовжувати договір з чинною керівницею АОЗ. Крім того, відповідно до Закону “Про управління об’єктами державної власності”, така компетенція є лише в Наглядової ради.
Рішення міністра про непродовження контракту з керівницею АОЗ прийнято зі зловживанням наданою владою та службовим становищем, умисно, з метою забезпечення вигоди та всупереч інтересам Міноборони, а також спричинило тяжкі наслідки інтересів України та її обороноздатності, — мовиться в заяві.
ЦПК подав заяву до НАБУ за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).
- Директор НАБУ Семен Кривонос запевняє, що всі кримінальні провадження щодо зловживань під час закупівлі дронів, розслідують належним чином. Раніше детектив, що займався розслідуванням, звільнився і заявив, що це через “безвідповідальність та непрофесійність” керівництва.
- Комітет з національної безпеки, оборони та розвідки готує заяву через арешт офіцерів, а також проведе закрите засідання, де заслухає їхніх адвокатів. Про це повідомила народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та членкиня Комітету Ірина Фріз.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.