Начальник штабу Сухопутних військ США пішов у відставку на прохання Гегсета
Джерело: CBS News
За даними медіа, міністр оборони США Піт Гегсет попросив начальника штабу американських Сухопутних військ генерала Ренді Джорджа піти у відставку.
Одне з джерел CBS News повідомило, що очільник Пентагону хоче, щоб на цій посаді був “хтось, хто втілюватиме бачення президента Трампа та Гегсета щодо армії”.
Головний речник Пентагону Шон Парнелл заявив, що Джордж йде у відставку негайно й подякував йому за десятиліття служби.
Начальник штабу Сухопутних військ зазвичай обіймає чотирирічний термін. Джорджа висунув на цю посаду експрезидент Джо Байден, а Сенат затвердив його у 2023 році, тобто він мав би обіймати цю посаду до 2027 року.
На місце Джорджа стане його заступник генерал Крістофер Ланів, який раніше був помічником Гегсета.
Крім відставки Ренді Джорджа, повідомлялось також про звільнення двох інших офіцерів: генерала Девіда Ходна, який очолював Командування трансформації та підготовки армії, та генерал-майора Вільяма Гріна, який очолював Корпус капеланів армії.
Гегсет уже звільнив понад десять високопоставлених військових офіцерів. Серед них: голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Квінтон Браун-молодший, начальниця військово-морських операцій адміралка Ліза Франкетті, заступник начальника штабу ВПС Джеймс Слайф та очільник Розвідувального управління міністерства оборони генерал-лейтенант Джеффрі Круз.
- Директор Національного контртерористичного центру США Джо Кент, призначений на посаду президентом Дональдом Трампом, оголосив про відставку. Про своє рішення він повідомив у дописі на платформі X, пояснивши його незгодою з війною адміністрації США проти Ірану.
- Міністр оборони США Піт Гегсет знову втрутився у внутрішні справи армійського відомства, змусивши піти у відставку Девіда Батлера – багаторічного стратега та радника міністра армії Дена Дрісколла. Це рішення стало черговим етапом у спробах Гегсета усунути від влади офіцерів, які мали тісні зв’язки з колишнім головою Об’єднаного комітету начальників штабів Марком Міллі.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.
Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.