Нацбанк презентував набір пам’ятних монет «Щедрик – колядка дзвонів»

Джерело: пресслужба Нацбанку

Голова Національного банку України Андрій Пишний спільно із заступником голови Місії США в Україні Робертом Нідемом презентували набір пам’ятних монет “Щедрик – колядка дзвонів”.

“Уперше в українській нумізматиці ми обрали для монети форму дзвоника. Адже саме мелодія “Щедрика” нагадує передзвін, а американська версія цієї всесвітньовідомої пісні зветься “Колядка дзвонів”. Синергія та єднання двох культур – української та американської – сприяли створенню композиції, яка тепер є символом Різдва в усьому світі”, – розповів Пишний.

За словами Нідема, ця монета відображає визначальний момент музичного обміну та прославляє унікальну культурну спадщину України.

“Це чудове свідчення глибокого та міцного зв’язку між нашими двома країнами, а також стійкості та сили України”, – зазначив представник Місії США.

Набір із трьох срібних пам’ятних монет “Щедрик – колядка дзвонів” продовжує серію “Українська спадщина” та присвячений одному з національних музичних символів України – всесвітньовідомій колядці “Щедрик” в обробці композитора Миколи Леонтовича.

Кожна з монет, що входять до набору, виконана у формі дзвоника, має номінал 10 гривень та виготовлена зі срібла 999 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г (кожна).

Фото: Нацбанк

На аверсі центральної монети набору зображено вертеп з різдвяною зіркою – культурний феномен, що зберігає глибокі історичні українські традиції. На аверсі двох інших монет розміщені збірні композиції янголів, що символізують чистоту, силу, Божу допомогу, захист та світло свята Різдва, а також рядки з пісні “Щедрик”.

На реверсі центральної монети розміщено стилізовану композицію першого виконання “Щедрика” хором під проводом диригента Олександра Кошиця у 1922 році у Карнеґі-холі, над хором – силует ластівки, яка є головним персонажем пісні. На реверсі двох інших монет зображено стилізовані кольорові прапори України та США, композицію з історичних культових споруд Києва і Нью-Йорка та золотисте мереживне тло з дзвониками, що символізує наповнення простору чарівними звуками мелодії колядки.

Реалізація набору пам’ятних монет здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ та банками-дистриб’юторами (АТ АБ “Укргазбанк”, АТ “АБ “Радабанк”, АТ “Таскомбанк”, АТ КБ “ПриватБанк”) у 2024 році.

Тираж набору – до 5 000 штук.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомив, що 30 жовтня відбудеться засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з використанням Росією північнокорейських військ у війні проти України.

Європейська комісія вперше публічно розкритикувала телемарафон “Єдині новини” в Україні, зазначивши, що країна повинна працювати над відновленням плюралізму в медіа.

Метеорологи зафіксували новий антирекорд на горі Фудзі: вперше за 130 років до кінця жовтня на її вершині відсутній сніговий покрив. Зазвичай гора, яка є найвищою точкою Японії (3776 м), вкривається снігом на початку жовтня, що цього року не сталося.

Пластиковий прототип мисливця за головами Боби Фетта із “Зоряних війн” продали на аукціоні за рекордні $1,3 млн, що зробило фігурку найдорожчою іграшкою в історії.

Служба безпеки України викрила 12 осіб, які, використовуючи вайбер і телеграм, намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.