Нацбанк вперше збразив на монеті українського «Лелеку»-безпілотника
Джерело: НБУ
22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.
На першій монеті серії зображено береговий ракетний комплекс РК-360МЦ “Нептун”.
“Лелека-100” – український безпілотник компанії DeViRo, який використовується з 2021 року для повітряної розвідки та коригування вогню артилерії. На початку 2023 року Україна стала першою країною світу, що створила окремий рід військ – Сили безпілотних систем, якими керує полковник Вадим Сухаревський.
На аверсі монети зображено стилізоване зображення з монітора керування польотом безпілотника “Лелека-100”, на якому відображені ворожі танки, а в центрі – абрис планера комплексу. На реверсі зображено планер розвідувального комплексу в польоті та стилізований абрис птаха лелеки над ним.
Монету номіналом 5 гривень випущено тиражем до 75 000 штук і доступна для придбання в нумізматичному магазині Національного банку.
- Національний банк України підняв курс долара до гривні до рекордного рівня. Вперше долар перевищив позначку у 41 гривню.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомив, що 30 жовтня відбудеться засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з використанням Росією північнокорейських військ у війні проти України.
Європейська комісія вперше публічно розкритикувала телемарафон “Єдині новини” в Україні, зазначивши, що країна повинна працювати над відновленням плюралізму в медіа.
Метеорологи зафіксували новий антирекорд на горі Фудзі: вперше за 130 років до кінця жовтня на її вершині відсутній сніговий покрив. Зазвичай гора, яка є найвищою точкою Японії (3776 м), вкривається снігом на початку жовтня, що цього року не сталося.
Пластиковий прототип мисливця за головами Боби Фетта із “Зоряних війн” продали на аукціоні за рекордні $1,3 млн, що зробило фігурку найдорожчою іграшкою в історії.
Служба безпеки України викрила 12 осіб, які, використовуючи вайбер і телеграм, намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.