Нацбанк випустив пам’ятну монету до 100-річчя Українського радіо

Джерело: НБУ
Національний банк випустив нову пам’ятну монету — до сторіччя Українського радіо. Вона має номінал 5 грн.
Презентація нової пам’ятної монети відбулася в п’ятницю в Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка.
На реверсі монети стилізовано зображено поширення радіохвиль, джерелом яких є крапка над літерою “і” у слові “радіо”. Під композицією розміщено напис “УКРАЇНСЬКЕ / РАДІО 1924”.
“На аверсі пам’ятної монети в центрі композиції розташований малий Державний Герб України, навколо якого багаторазово повторюється фраза “ГОВОРИТЬ КИЇВ”, що акцентує увагу на історичній та сучасній ролі Києва як центру комунікації. Цей елемент також відображає стилізований фрагмент лінії зіткнення й поширення радіохвиль над окупованими територіями, що символізує важливість Українського Радіо у відстоюванні національної самобутності та протидії ворожій пропаганді”, – йдеться у повідомленні.
- Національний банк України 8 серпня, у День військ зв’язку, презентував нову монету з серії ЗСУ, присвячену українським воїнам-зв’язківцям.
- 22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.
- 23 травня в Національному банку України відбулася презентація пам’ятних монет “Орьнек. Кримськотатарський орнамент”.
Поліціянти ліквідували злочинну організацію, яка вербувала і шантажувала молодих жінок задля сексуальної експлуатації в Україні та за кордоном.
Спецпосланець США Стів Віткофф повідомив, що Дональд Трамп “висунув ультиматум” щодо мирних переговорів Україні та Росії ще до заяв про зустріч у Туреччині.
Європейський Союз готується встановити контроль за рухом капіталу та запровадити мита проти Росії у випадку, якщо Угорщина заблокує продовження антиросійських санкцій.
СБУ затримала агента російського ГРУ, який готував “GPS-маячок” для ворожої атаки по лініях електропередач Рівненської АЕС, які живлять Київ та Київську область.
Компанія Google вперше за майже десять років оновила свій логотип у формі літери “G”.