Нацпарк «Тузлівські лимани» повідомив, як через війну руйнується біорізноманіття парку

Джерело: Національний природний парк “Тузлівські лимани”

Національний природний парк “Тузлівські лимани” є єдиним неокупованим росіянами морським нацпарком в Азово-Чорноморському регіоні України, однак і тут відчуваються наслідки війни.

Зокрема викиди та підрив протикорабельних мін, потужні шуми БпЛА і пожежі унаслідок війни руйнують баланс в екосистемах парку.

Так, через прольоти “шахедів” над лиманами налякали фламінго і вони змінили місце постійної дислокації у нацпарку.

Також пожежа, яка охопила близько 10 гектарів рослин на піщаному пересипі заповідної зони нацпарку знищила унікальні рослинні угруповання, місця гніздування птахів – рідкісних качок з Червоної книги (понад 10 гнізд).

Окрім цього згоріли гнізда інших дрібних птахів, тисяч мушель, комах, дрібних мишоподібних гризунів.

Дістатися таких місць для пожежного транспорту майже неможливо, пожежу зупинило прохолодне повітря ночі, а заповідний ландшафт перетворено на чорну пустелю.

Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.

Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.

Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР і надалі беззастережно підтримуватиме дії російського керівництва, спрямовані на “остаточне вирішення ситуації” в Україні. Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у місті Вонсан.

Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.