Нацполіція викрила шахраїв, які привласнили майже 11 млн грн на дронах для ЗСУ

Джерело: Нацполіція

Національна поліція ліквідувала організовану групу шахраїв, які не поставили для ЗСУ понад сто дронів вартістю майже 11 мільйонів гривень.

Шахраї створили ФОП на підставну особу та організували схему, за якою постачали пробні партії дронів по 3-5 одиниць з частковою передоплатою. Після цього вони пропонували замовити великі партії товару за ще нижчою ціною, але з повною передоплатою. Коли замовники вносили гроші, зловмисники переставали виходити на звʼязок і блокували контакти замовників.

Правоохоронці провели 15 санкціонованих обшуків, за результатами яких вилучили 53 дрони Mavic, 152 злитки срібла, майже 740 тисяч доларів у різній валюті.

Отримані гроші одразу перераховувались на “холодні” криптогаманці чи банківські рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності, звідки фігуранти переводили їх у готівку та ділили між собою.

Шахраї обманювали не лише потенційних покупців, а й реальних продавців дронів. Спочатку вони купували невеликі партії з відстрочкою оплати та розраховувалися повністю, а потім замовляли великі партії, після чого припиняли будь-який зв’язок з постачальниками. За дев’ять місяців зловмисники встигли ошукати щонайменше 9 осіб на суму 10,7 мільйона гривень.

Слідчі Головного слідчого управління поліції разом з кіберполіцією Києва виявили всіх трьох учасників організованої злочинної групи — мешканців Києва та Тернополя. Під керівництвом 31-річного організатора вони знаходили жертв, створювали криптогаманці та фіктивні рахунки, через які обготівковували гроші або переводили їх на власні картки. Правоохоронці змогли відстежити та задокументувати всі ці фінансові операції.

Правоохоронці провели 15 санкціонованих обшуків за місцями проживання й роботи учасників організованої злочинної групи в Києві, Тернополі та Львові, у ході яких вилучили 53 дрони Mavic, 152 злитки срібла, майже 740 тисяч доларів у різній валюті, два автомобілі, мобільні телефони, компʼютерну техніку, фінансові звітності та інші предмети, що містять докази скоєних злочинів.

Трьом фігурантам разом з організатором оголошено про підозру за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 190 Кримінального Кодексу України). Санкція статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі встановлено дев’ять потерпілих від протиправних дій фігурантів, але їх може бути значно більше. Також поліцейські встановлюють можливих спільників підозрюваних.

СБУ затримала агента російського ГРУ, який готував “GPS-маячок” для ворожої атаки по лініях електропередач Рівненської АЕС, які живлять Київ та Київську область.

Компанія Google вперше за майже десять років оновила свій логотип у формі літери “G”.

Незадовго до початку 75-го Каннського кінофестивалю оновлено дрес-код для відвідувачів заходу, який забороняє оголеність та об’ємні наряди.

У мексиканському штаті Веракрус увечері в неділю, 11 травня, під час передвиборчого мітингу застрелили кандидатку на посаду мера міста Текістепек — Єсенію Лару Гутьєррес.

За повідомленням ЗМІ, президент України Володимир Зеленський був змушений погодитись на пропозицію очільника Кремля Володимира Путіна про перемовини у Стамбулі, аби не розчарувати американського лідера Дональда Трампа.