Надмірний екранний час впливає на появу психічних захворювань у підлітків. Що з цим робити?

Джерело: Nexus Health Systems

Американські вчені довели, що надмірне використання гаджетів збільшує ризик психічних захворювань у молоді.

Дослідження, проведене викладачами Єльського і Колумбійського університетів, проаналізувало екранну активність понад 5100 молодих людей. Виявилося, що ті, хто проводив більше часу перед екранами, мали вищий рівень депресії, тривоги, соціальної тривожності, агресії та булінгу, навіть через два роки. Автори дійшли висновку, що часте використання цифрових технологій пов’язане з проблемами психічного здоров’я через зміни в розвитку мозку.

Інше дослідження виявило, що підлітки 14-17 років, які проводять багато часу перед екраном, вдвічі частіше переживають депресію й тривожність, звертаються до психіатра та вживають ліки для подолання  психологічних і поведінкових проблем.

Який екранний час є нормою?

Дослідження про вплив екранного часу виділяє три категорії користувачів: з високим рівнем (7+ годин на день), помірним (близько 4 годин) і низьким (1 година). Американська академія педіатрії тепер радить не орієнтуватися на конкретну кількість годин, а розробити сімейний медіаплан, що враховує потреби дитини та пору року. Раніше рекомендувалося не більше двох годин на день для дітей понад п’ять років.

Однак, навіть з обмеженнями часу перед екраном, проблеми можуть виникати, тому важливо звернутися до фахівця, якщо дитина має труднощі.

Ви підозрюєте, що ваша дитина має проблеми з психічним здоров’ям. Що робити?

Якщо не вдається обмежити час перед екраном, поговоріть з дитиною про її відчуття та відстежуйте симптоми, такі як замкнутість, агресивність, втрату друзів або тривожність. Якщо відбуваються негативні зміни у стосунках або зовнішніх зв’язках, зверніться за допомогою.

Шукайте програми, які пропонують комплексне лікування поведінкових та психічних проблем і мають ліцензованих фахівців. Такі програми допоможуть оцінити серйозність проблем і визначити необхідність стаціонарного чи амбулаторного лікування.

У кількох містах Каліфорнії невідомі зламали аудіо-активовані кнопки керування пішохідними переходами, внаслідок чого вони почали відтворювати аудіофрагменти, що імітують голоси мільярдерів Марка Цукерберга та Ілона Маска.

Міністерство закордонних справ закликало телеканал Fox News провести розслідування щодо позначки Києва російським містом під час трансляції богослужіння Православної церкви України з Михайлівського Золотоверхого собору.

Зірка “Загадкової історії Бенджаміна Баттона”, “Авіатора”, кінотрилогії “Володар Перснів”, австралійська акторка Кейт Бланшетт оголосила про наміри завершити акторську кар’єру.

20 квітня політики та державні діячі вітають вірян з Великоднем, висловлюючи побажання миру та злагоди.

Муніципалітет французького містечка Аржелес-Газост, де мешкає близько 2800 осіб, оголосив про заборону напоїв Coca-Cola на заходах, організованих мерією.