Найбільший супермісяць року: коли і де спостерігати за «Місяцем мисливця»
Джерело: Live Science
У четвер, 17 жовтня, у небі можна буде побачити осінній супермісяць – “Місяць мисливця”. Це третій супермісяць року і водночас найближчий повний Місяць до Землі у 2024 році.
За даними агенції, “Місяць мисливця” перебуватиме на відстані близько 357 364 кілометрів від Землі – найближче з усіх повних місяців цього року. Як зауважили в Adler Planetarium, завдяки цьому супермісяць виглядатиме приблизно на 30% яскравішим і майже на 15% більшим, ніж звичайний повний місяць.
“Місяць мисливця” можна буде побачити, починаючи з 14:26 за київським часом.
Коли Місяць зійде, він буде розташований приблизно між Сатурном (праворуч) і Юпітером (ліворуч). Через три ночі, в неділю, 20 жовтня, Місяць зійде разом з Юпітером.
Зазначається, що найпопулярніша назва жовтневого повного місяця – “Місяць мисливця”, оскільки його поява колись була сигналом для мисливців готуватися до майбутньої зими. Ця назва має англосаксонське походження, хоча Місяць також називали “Місяцем листопаду” і “Кривавим Місяцем”.
Наступний повний місяць настане 15 листопада. Відомий як “Місяць Бобра”, “Морозний Місяць” і “Місяць, що замерзає”, він стане останнім супермісяцем 2024 року.
- Супутник Sentinel-2C від Європейського космічного агентства (ESA), який на початку цього місяця запустили у космос, зробив першу світлину Місяця.
27 грудня у роботі чат-боту ChatGPT стався глобальний збій по усьому світу. В OpenAI підтвердили, що ChatGPT та сервіс для ШІ-генерації відео Sora працюють “з великою кількістю помилок”.
Видобуток російського “Газпрому” у 2024 році збільшиться на 61 мільярд кубометрів, до близько 416 мільярдів кубометрів газу, заявив глава компанії РФ Олексій Міллер.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 грудня. З початку доби відбулося 164 бойових зіткнення.
Росія продовжує імпортувати іноземні літаки, порушуючи санкції США та ЄС. З початку 2024 року до країни ввезли щонайменше 28 повітряних суден, включно з пасажирськими Bombardier, Airbus і Boeing.
Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав повідомив, що Папа Римський Франциск прийняв запрошення відвідати Україну, однак, дату візиту ще не визначили.