Найгірші побоювання Зеленського, схоже, справдилися – Bloomberg
В агентстві Bloomberg вважають, що найгірші побоювання президента України Володимира Зеленського щодо врегулювання російсько-української війни справдилися.
“Ще до того, як президент Зеленський завтра (14 лютого – ред.) прибуде на Мюнхенську конференцію з питань безпеки, щоб підтвердити свою позицію перед США щодо захисту незалежності України, доля його країни, схоже, була вирішена”, – йдеться у повідомленні.
Журналісти нагадали, що за день до телефонної розмови президента США Дональда Трампа з очільником Кремля Володимиром Путіним американський лідер прямо сказав, що “колись Україна може стати російською”.
“Повною мірою те, що він мав на увазі, стало зрозуміло, коли під час вчорашньої 90-хвилинної розмови обидва президенти надіслали один одному запрошення на зустріч на вищому рівні. Забудьте про вступ до НАТО чи американські чоботи на землі. Україні доведеться поступитися територією, яку Росія почала захоплювати ще у 2014 році.
Зеленському повідомили про це майже як про факт. Його найгірші побоювання — що умови мирного врегулювання узгоджуються за його спиною — справдилися“, – вважають у Bloomberg.
Журналісти кажуть, що пропозиції Зеленського щодо надання критично важливих українських корисних копалин в обмін на захист “не мали жодної ваги”. Міністр фінансів США Скотт Бессент привіз до Києва угоду про економічне співробітництво, яку Україна мала б підписати “в обмін” на подальшу підтримку.
Тоді як Трамп пішов на значні поступки ще до початку переговорів, європейських союзників приголомшив рахунок у 3 трильйони доларів на посилення своєї оборони та відбудову післявоєнної України.
“Гірка іронія полягає в тому, що саме в Мюнхені в 1938 році західні держави вважали, що зможуть стримати нацистську агресію, погодившись на анексію Німеччиною частини Чехословаччини. Дехто бачить відлуння тієї невдалої політики умиротворення і зараз і прогнозує, що Путін продовжуватиме випробовувати східний фланг НАТО на міцність. Критики кажуть, що Європа винна лише в тому, що очікує, що США будуть захищати її до нескінченності”, – зауважують в агентстві.
Водночас Bloomberg вказує на слова Трампа щодо рейтингів Зеленського.
“Україна перебуває у воєнному стані з моменту вторгнення Росії у 2022 році, але майбутнє її воєнного лідера під питанням. Трамп підкреслив “не дуже високі” показники Зеленського в опитуваннях і необхідність виборів — не дуже тонкий натяк на те, що він хоче, щоб той пішов геть. Це ще одна річ, яка порадувала б Путіна”.
- Мирний план президента США Дональда Трампа щодо врегулювання війни між Росією та Україною, який передбачає поступки з боку Києва, викликав обурення та недовіру в Європі. Згідно з цим планом, Україна мала б поступитися частиною своїх територій на користь Росії, що зустріло різку критику з боку європейських лідерів.
- Колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа Джон Болтон розкритикував заяви республіканця щодо можливих втрат України у межах потенційних переговорів з Росією.
- Європейські політики приголомшені тим, що президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним щодо України. Вони вважають, що тепер саме Європі доведеться платити за безпеку та відбудову після війни.
- Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що продовжить допомагати Україні, адже в іншому випадку президент РФ Володимир Путін “подумав би, що він виграв”.
Капітан Еван Бродскі з організації Monterey Bay Whale Watch, що займається спостереженням за морськими ссавцями, за допомогою дрону зняв величезну зграю сірих дельфінів, що налічує понад 1500 особин.
Україна, змушена поступитися частиною своєї території Росії, стане “найбільшою зрадою європейського союзника” з 1945 року, заявив лідер британської Ліберально-демократичної партії сер Ед Дейві, коментуючи оголошення, що Трампа і Путін провели телефонну розмову і домовилися завершити війну, фактично на умовах Росії, без можливості вступу України в НАТО для реалізації власної безпеки.
Виступ американського репера Кендріка Ламара в перерві цьогорічного Супербоула став найпопулярнішим в історії шоу.
Після президентських виборів у США серед користувачів TikTok здобув популярність тренд “макіяж консервативної дівчини” або “республіканський макіяж”.
Північноатлантичний альянс випробовує власну здатність швидко розгортати сили у Східній Європі без прямої допомоги США на тлі заяв Вашингтона щодо оборони Європи та війни РФ проти України.