«Найкраща надія на мир»: реакція Кремля на рішення Трампа щодо зупинення допомоги Україні
Джерело: Reuters
У Кремлі зреагували на повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація Дональда Трампа зупинила надання військової допомоги Україні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков був обережним у своїх заявах щодо розвитку подій.
“Якщо це правда, то це рішення дійсно може побудити київський режим до мирного процесу. Очевидно, що США були головним постачальником цієї війни досі. Якщо Штати перестануть бути ним чи тимчасово зупинять ці постачання, це, ймовірно, стане найкращим вкладенням у справу миру”.
Він додав, що Росія вітає бажання Трампа принести мир в Україну. За його словами, вони “бачать певні речі” та “отримують певну інформацію” про ймовірні дії у цьому напрямку.
“Це також ми вітаємо. Але ми продовжимо слідкувати за тим, як ситуація розвиватиметься насправді”, – сказав Пєсков.
Що передувало?
Низка ЗМІ повідомили, що президент США Дональд Трамп зупинив надання військової допомоги Україні. 3 березня ЗМІ писали про те, що Білий дім розглядає можливість зупинити допомогу, тоді вже як вранці 4 березня з’явились дані про те, що начебто допомогу припинено, зокрема й ту, яка вже на шляху до України.
При цьому варто зауважити, що сам Трамп напередодні заперечив, що розглядає припинення допомоги. Не було поки й офіційного повідомлення від адміністрації Трампа про такий крок.
- У Європі почали реагувати на повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація Дональда Трампа зупинила надання всієї військової допомоги Україні.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.