Найманці ПВК «Вагнер» прибули у Білорусь без зброї – міністр оборони Литви

Джерело: LRT

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас вважає, що переміщення бойовиків ПВК “Вагнер” на територію Білорусі принципово не вплине на безпекову ситуацію в регіоні, оскільки вони прибули без зброї.

Коментуючи інформацію про прибуття “вагнерівців” до Білорусі, литовський міністр сказав: “Я б не назвав їх підрозділами, я б назвав їх групами, які без озброєнь, боєприпасів та тилового забезпечення перекидаються в Білорусь, кількість невелика. Це принципово не змінює ситуацію в регіоні, яка ускладнилася від початку агресії Росії проти України”.

При цьому він додав, що російська військова присутність у Білорусі скоротилася, адже солдати,  які раніше були привезені для навчань, повернулися до РФ.

“Ризик був високий, коли 40 тисяч російських солдатів, ще й з усіма боєприпасами, важким озброєнням, авіацією були у нас під боком півтора року тому. Порівнювати ці групи з тими потужностями. Якщо ми боїмося у тисячу разів меншої групи, то, чесно кажучи, цього не повинно бути”, – зауважив Анушаускас.

За його словами, “Вагнер” у Білорусі, найімовірніше, намагатиметься створити свою логістичну базу для операцій в Африці.

“Вони були роззброєні в Росії, у них забрали боєприпаси та важке озброєння. Все залишилося в Росії. Видно, що жодної домовленості про те, щоб вони приїхали до Білорусі зі зброєю, не було”, – резюмував очільник відомства.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

3 грудня відзначається Всесвітній день комп’ютерної графіки, Міжнародний день людей з інвалідністю та Міжнародний день боротьби проти пестицидів. За церковним календарем вшановують пам’ять Іоана Мовчальника.

За даними синоптиків, у неділю, 3 грудня, Україну накриють опади у вигляді мокрого снігу. Метеорологи попереджають про ожеледицю на дорогах.

Сім’я 14-річної дівчинки з Північної Кароліни (США) в п’ятницю, 1 грудня, подали до суду на авіакомпанію American Airlines та бортпровідника, заявивши, що він приклеїв iPhone до туалету літака, щоб зняти на відео, як дівчина користується туалетом.