Найманці ПВК «Вагнер» знаходяться в Білорусі майже без важкої техніки – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
Бойовики приватної військової компанії “Вагнер”, які переміщуються до Білорусі після спроби заколоту проти російської влади, прибувають майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
За даними розвідки Сполученого Королівства, “вагнерівці” базуються у наметовому таборі поблизу села Цель. Супутникові знімки зафіксували близько 300 наметів та 200 транспортних засобів.
Зображення демонструють, що з середини липня 2023 року сотні транспортних засобів, зокрема вантажівки, мікроавтобуси та броньовані машини, прибули на раніше майже порожній табір.
“Залишається незрозумілим, що сталося з важкою технікою “Вагнер”, яку використовували в Україні; існує реальна ймовірність того, що вони були змушені повернути їх російським військовим”, – йдеться у повідомленні.
Водночас аналітики зауважили, що здатність “вагнерівців” обороняти та зберегти свою важку техніку, зокрема авіацію, стане ключовим фактором у їх майбутній бойовій ефективності.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив про переміщення 100 найманців ПВК “Вагнер” в сторону Сувальського коридору, який з’єднує країну з державами Балтії, а також відокремлює територію Калінінградської області і Білорусі.
- У ДПСУ зазначають, що Білорусь використовую найманців ПВК “Вагнер” для нагнітання ситуації. Водночас прикордонники запевнили, що на цей час кількість та місце розташування вагнерівців не становлять загрози Україні.
- Немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.