Найманці ПВК «Вагнер» знаходяться в Білорусі майже без важкої техніки – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
Бойовики приватної військової компанії “Вагнер”, які переміщуються до Білорусі після спроби заколоту проти російської влади, прибувають майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
За даними розвідки Сполученого Королівства, “вагнерівці” базуються у наметовому таборі поблизу села Цель. Супутникові знімки зафіксували близько 300 наметів та 200 транспортних засобів.
Зображення демонструють, що з середини липня 2023 року сотні транспортних засобів, зокрема вантажівки, мікроавтобуси та броньовані машини, прибули на раніше майже порожній табір.
“Залишається незрозумілим, що сталося з важкою технікою “Вагнер”, яку використовували в Україні; існує реальна ймовірність того, що вони були змушені повернути їх російським військовим”, – йдеться у повідомленні.
Водночас аналітики зауважили, що здатність “вагнерівців” обороняти та зберегти свою важку техніку, зокрема авіацію, стане ключовим фактором у їх майбутній бойовій ефективності.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив про переміщення 100 найманців ПВК “Вагнер” в сторону Сувальського коридору, який з’єднує країну з державами Балтії, а також відокремлює територію Калінінградської області і Білорусі.
- У ДПСУ зазначають, що Білорусь використовую найманців ПВК “Вагнер” для нагнітання ситуації. Водночас прикордонники запевнили, що на цей час кількість та місце розташування вагнерівців не становлять загрози Україні.
- Немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.