Найманці «Вагнер» прагнуть вивести з ладу східний фланг НАТО – прем’єр-міністр Польщі

Джерело: Reuters

У четвер, 3 серпня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що ПВК “Вагнер” переміщуються ближче до східного флангу НАТО, щоб дестабілізувати військовий Альянс.

Найманці “Вагнер” почали навчання з білоруською армією, що спонукало Польщу перекинути понад 1000 військових ближче до кордону. 

У вівторок, 31 липня, Польща звинуватила Білорусь у порушенні її повітряного простору військовими гелікоптерами.

“Ми маємо усвідомлювати, що кількість провокацій зростатиме. Група “Вагнер” – надзвичайно небезпечна, і її перекидають на східний фланг, щоб дестабілізувати його”, – сказав Матеуш Моравецький після зустрічі з президентом Литви Ґітанасом Науседою в Польщі.

Науседа зазначив, що кількість найманців “Вагнер” у Білорусі може перевищувати 4 тисячі.

“Треба говорити не лише про заходи на національному рівні, а й про те, що робити, якщо ця ситуація ще більше ускладниться, включно з закриттям кордону з Білоруссю. Це має відбуватися скоординовано між Польщею, Литвою та Латвією”, – сказав президент Литви.

Грецькі острови, як Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають серйозну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями. 

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.

У Лондоні за підозрою у вбивстві підлітка у дитячій зоні парку затримали шістьох осіб.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.