Найманці «Вагнер» прагнуть вивести з ладу східний фланг НАТО – прем’єр-міністр Польщі
Джерело: Reuters
У четвер, 3 серпня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що ПВК “Вагнер” переміщуються ближче до східного флангу НАТО, щоб дестабілізувати військовий Альянс.
Найманці “Вагнер” почали навчання з білоруською армією, що спонукало Польщу перекинути понад 1000 військових ближче до кордону.
У вівторок, 31 липня, Польща звинуватила Білорусь у порушенні її повітряного простору військовими гелікоптерами.
“Ми маємо усвідомлювати, що кількість провокацій зростатиме. Група “Вагнер” – надзвичайно небезпечна, і її перекидають на східний фланг, щоб дестабілізувати його”, – сказав Матеуш Моравецький після зустрічі з президентом Литви Ґітанасом Науседою в Польщі.
Науседа зазначив, що кількість найманців “Вагнер” у Білорусі може перевищувати 4 тисячі.
“Треба говорити не лише про заходи на національному рівні, а й про те, що робити, якщо ця ситуація ще більше ускладниться, включно з закриттям кордону з Білоруссю. Це має відбуватися скоординовано між Польщею, Литвою та Латвією”, – сказав президент Литви.
- Союзники НАТО, розташовані вздовж східного фронту альянсу, дедалі більше стурбовані присутністю пов’язаних з Росією найманців групи “Вагнер” в Білорусі, куди деякі з них були дислоковані після короткочасного заколоту проти Кремля в червні.
- Бойовики ПВК “Вагнер” прибувають до РБ майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
- Збройні сили України додатково укріплюють кордон із Білоруссю вибуховими та невибуховими загородженнями на тлі прибуття до РБ найманців.
- За даними Центру національного спротиву, у Білорусі відбулась сутичка між білоруськими прикордонниками та найманцями ПВК “Вагнер”.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.
У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.