Країни НАТО, розташовані вздовж східного фронту альянсу, посилюють безпеку через бойовиків «Вагнер» у РБ – AP

Джерело: Associated Press

Союзники НАТО, розташовані вздовж східного фронту альянсу, дедалі більше стурбовані присутністю пов’язаних з Росією найманців групи”Вагнер” в Білорусі, куди деякі з них були дислоковані після короткочасного заколоту проти Кремля в червні.

Польща, Литва та Латвія — члени НАТО та ЄС, які межують з Білоруссю — вже були напоготові, оскільки два роки тому велика кількість мігрантів і біженців почала прибувати до їхніх кордонів з РБ. Країни звинуватили самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка, союзника Росії, у відкритті міграційного шляху, як складової “гібридної війни”, спрямованої на створення нестабільності на Заході.

Нині ж занепокоєння зросло ще більше, оскільки війська “Вагнер” почали прибувати до Білорусі після їх короткочасного заколоту в Росії.

Зокрема прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що близько 100 російських найманців в Білорусі підійшли до кордону з Польщею, до стратегічно важливої ​​території, відомої як Сувалкська щілина.

Тоді як інцидент 1 серпня посилив занепокоєння, коли два білоруські гелікоптери увійшли в польський повітряний простір на низькій висоті під час навчань. Міноборони повідомило НАТО.

Польща, Литва та Латвія перекидають більше військ і техніки до своїх кордонів.

Голова Державної прикордонної служби Латвії Гунтіс Пуятс заявив, що прикордонники почали підготовку спецназу для реагування.

Президент Литви Гітанас Науседа зазначив, що для ПВК було б спокусливо використати свою присутність біля литовського кордону “для різноманітних провокацій”.

Раніше пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд наголосила, що Сполучені Штати розглядають групу”Вагнер” як загрозу.

Станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.

Сьогодні, 13 липня, українському кінорежисеру, сценаристу, письменнику та військовому Олегу Сенцову виповнилось 48 років.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на фронт передав 48-му окремому штурмовому батальйону імені Номана Челебіджіхана нову партію техніки.