Все більше бойовиків ПВК «Вагнер» наближаються до польського кордону – Моравецький

Джерело: Reuters

29 липня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що група із сотні найманців ПВК “Вагнер” підійшла ближче до білоруського міста Гродно поблизу польського кордону.

Польща, яка є повноправним членом очолюваного США військового альянсу НАТО з 1999 року, була стурбована можливим поширенням війни на її територію з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Варшава направила понад 1000 військових на схід країни на тлі зростання занепокоєння, що присутність бойовиків “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на її кордоні.

Ситуація стає все більш небезпечною… Швидше за все, вони (ПВК “Вагнер”) будуть маскуватися під білоруських прикордонників і допомагатимуть нелегальним мігрантам потрапити на територію Польщі (і) дестабілізувати, — зазначив Моравецький. — Вони, швидше за все, намагатимуться потрапити до Польщі під виглядом нелегальних мігрантів, і це створює додаткові загрози.

Гродно має потенційно важливе значенні, оскільки знаходиться поблизу Сувальського коридору, стратегічної смуги землі вздовж польсько-литовського кордону, яка відділяє Білорусь, союзника Росії, від російського анклаву Калінінграда.

Зауважимо, за даними Державної прикордонної служби України, станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.

Раніше в Інституті вивчення війни зауважили, що немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння.

У середу, 22 травня, графіки відключень світла в Україні почнуть діяти з 20 години.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.