У ДПСУ повідомили, скільки найманців ПВК “Вагнер” уже прибули до Білорусі

Джерело: коментар речника ДПСУ Андрія Демченка для Української правди

За даними Державної прикордонної служби України, станом на 22 липня на території Білорусі перебуває близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.

За словами Демченка, ДПСУ уважно стежить за прибуттям вагнерівців до сусідньої Білорусі.

“Зазначу, що обстановка по лінії кордону залишається повністю контрольованою прикордонними підрозділами та інших складових Сил оборони нашої держави. Всі вони попереджені про подальші ризики, які можуть йти з території Білорусі, яка, на жаль, перебуває під впливом Росії і надає їй підтримку у розв’язаній проти України війні”, – сказав він.

Речник ДПСУ додав, що коли вагнерівці лише почали заїжджати на території РБ, їх кількість оцінювалась сотнями.

Однак вже зараз їх кількість значно зросла та може сягати 5000.

Попри це, додав Демченко, така кількість найманців не становить небезпеку для України, одна Сили оборони повинні бути готовими до будь-яких ситуацій, зокрема до недопущення провокацій на кордоні.

“Україна робить все необхідне, аби розуміти реальний ризик та гарантувати надійну безпеку через перебування найманців у сусідній країні. Ми реагуємо відповідно. Відбувається подальше укріплення нашого кордону по всій протяжності і посилення необхідними засобами”,- резюмував він.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

На 81-му році життя померла французька співачка й акторка Франсуаза Арді.