Два білоруські гелікоптери порушили повітряний простір Польщі: про інцидент повідомили в НАТО

Джерело: пресслужба Міністерства національної оборони Польщі

1 серпня два білоруські гелікоптери, що проводили навчання поблизу кордону, порушили повітряний простір Польщі. Глава міноборони Маріуш Блащак скликав засідання Комітету з питань національної безпеки та оборони.

Перетин кордону відбувався в районі Біловежі на дуже низькій висоті, що ускладнювало виявлення радарними системами. Тож спочатку польська влада заперечувала факт порушення повітряного простору, наголошуючи, що системи стеження не зафіксували вертольоти.

У зв’язку з інцидентом міністр Маріуш Блащак розпорядився збільшити кількість військових на кордоні та виділити додаткові сили та засоби, зокрема бойові гелікоптери. Про інцидент вже повідомили в НАТО.

Комітет погодився, що тимчасового повіреного у справах Білорусі викличуть до МЗС Польщі для пояснення. У Міноборони нагадали, що останнім часом РФ та Білорусь активізували гібридну діяльність проти Польщі.

За даними синоптиків, у понеділок, 24 червня, в низці областей України прогнозуються короткочасні дощі.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.