Польща закупить літаки для «захисту східного флангу НАТО»

Джерело: SkyNews

Повномасштабна війна РФ проти України змусила багато країн Європи переглянути власну оборону.

Німеччина, мабуть, найвідоміший приклад. Країна пообіцяла витрачати набагато більше на військові потреби, оскільки з часів Другої світової війни здебільшого залежала від США та НАТО.

Одначе, Польща також вживає заходів для свого захисту.

Країна підписала контракт на купівлю двох шведських літаків дальнього радіолокаційного виявлення Saab 340 AEW-300 приблизно на 600 мільйонів шведських крон (57,81 млн доларів), поінформував міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Завдяки цьому східний фланг НАТО буде зміцнений, а повітряний простір Польщі стане безпечнішим, – зазначив Блащак.

Цього року Польща планує витратити близько 4% ВВП на оборону для модернізації своїх Збройних сил.

Системи раннього попередження включають літак Saab 340, оснащений вдосконаленим радаром Saab Erieye.

Контракт також містить наземне обладнання, логістичні та допоміжні послуги в країні.

Довідка. Saab 340 AEW&C – це літак дальнього радіолокаційного виявлення розробки швецької компанії Saab. Комплекс побудований на основі цивільного турбогвинтового літака Saab 340. Літак у версії AEW-300 використовує новішу систему контролю та управління ASC 890.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.