Польща формує нову дивізію для розміщення поблизу білоруського кордону

Джерело: Міноборони Польщі

У місті Колно пройшла церемонія відкриття військової частини, яка стала першим підрозділом нової дивізії Легіонів.

Першим підрозділом новоствореного угруповання став моторизований батальйон. На посаду командувача піхотної дивізії призначили бригадного генерала Норберта Івановського.

Відомо, що нова дивізія буде розташовуватися на території чотирьох воєводств: Підляському, Мазовецькому, Вармінсько-Мазурському та Куявсько-Поморському.

Досі немає точної інформації, яким чином озброять новосформований батальйон, проте під час заходу на постері можна було помітити БТР Rosomak з баштою ZSSW-30. За планами польського уряду, нова піхотна дивізія матиме на озброєнні танки M1 Abrams та K2.

Водночас артилерійська бригада, яка входитиме у нову дивізію, повинна отримати 155-мм південнокорейські САУ K9 і польські САУ Krab. Очікується, що чисельність особового складу нової дивізії сягатиме 30 тисяч бійців.

Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.

6 грудня в Україні – День Збройних сил України.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.